Yeni Nesil Serbest Çalışanlar İçin Merkeziyetsiz İş Bulma Platformu FYD ile Tanışın

4
0

FYD, tümü merkezi olmayan, demokratik esnek bir ekonomi inşa etme ve besleme misyonuna sahip, serbest çalışanlar, işletmeler ve kripto meraklılarından oluşan çevrimiçi bir topluluktur. Esnek bir ekonomide yerelleşme ne yapar ve FYD bu alanda nasıl bir rol oynamayı hedefliyor? Bu soruları birazdan ele alacağız.

Ama önce, bunun FYD veya platformun kendi yetiştirdiği FYD Coin’in bir incelemesi olmadığını hemen belirtelim. Metin, platformun neyi temsil etmeyi vaat ettiğine, bu hedeflere nasıl ulaşmaya çalıştığına ve daha geniş FYD ekosistemiyle ilişkili ekonomik teşvike ilişkin bir genel bakışı yansıtıyor.

Küresel esnek ekonominin bugün nerede durduğuna ve blok zincirinin olgunlaşmasına yardımcı olmada nasıl bir rol oynadığına hızlıca göz atarak başlayalım.

Zemin

Mastercard tarafından yapılan bir araştırmaya göre, küresel esnek ekonominin 2023 yılına kadar yıllık %17 büyüyerek 455 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu çalışmanın COVID-19 krizi başlamadan önce yapıldığını unutmayın. Dolayısıyla, pandemi ve o zamandan beri çok sayıda işten çıkarmaya ve yaygın ekonomik krize yol açan karantinadan sonra, öngörülen rakamın daha da yükselmesi olasılığı yüksek.

Döngünün dışında kalanlar için esnek ekonomi, temel olarak, hizmetler ve/veya varlık paylaşımı sağlamak için serbest çalışanları müşterilerle birleştiren herhangi bir dijital platformu kapsar.

Şimdiye kadar, esnek ekonomiye tamamen serbest çalışma pazarının büyük çoğunluğunu kontrol eden birkaç merkezi platform hakimdi. Bu tekel, merkezi bir operasyonel ve kar paylaşım yapısının saçmalıklarıyla birlikte, serbest çalışan topluluğun daha iyi ve daha şeffaf bir alternatif istemesine neden oldu.

Sonuç olarak, statükoya meydan okumak için blockchain teknolojisiyle desteklenen merkezi olmayan bir alternatifin ortaya çıkması sadece bir zaman meselesiydi.

FYD, statükoya meydan okuyan yükselen bir alternatiftir. Serbest çalışanlar için adil, şeffaf ve demokratik bir pazar vaat eden ilk merkezi olmayan platformlardan biridir.

FYD Esnek Ekonomiyi Bozma Sözü Veriyor

FYD, merkezi olmayan esnek bir ekonomi ve ekosistem inşa etme ortak hedefini paylaşan genç ama gelişen serbest çalışanlar ve kripto meraklıları topluluğu olmaktan gurur duymaktadır.

FYD’nin kaynakları (otomatik hazine fonu) tarafından desteklenen bu topluluk, serbest piyasaların çalışma şeklini yeniden tanımlamak için blok zinciri teknolojisini, merkezi olmayan uygulamaları ve kripto para birimlerini kullanmaya hazır. Bir platform, blok zinciri ve topluluk olarak FYD 2,5 yıldır var.

FYD’nin arkasındaki ekip, kategorik olarak BeInCrypto’ya, birçok kripto projesinin aksine, hiçbir zaman bir ICO veya FYD Coin ön satışı yapmadıklarını söyledi.

Ekip, “Coin, 1. günden itibaren herhangi bir ICO veya IEO olmadan işlem gördü” dedi.

Tıpkı popüler geleneksel (okuma: merkezileştirilmiş) çevrimiçi serbest çalışma pazarları gibi, FYD de web tasarımcıları, muhasebeciler, danışmanlar, programcılar, animatörler, yazarlar ve çevrimiçi içerik üreticileri dahil olmak üzere hayatın hemen her kesiminden serbest çalışanları ağırlamaktadır.

Şimdi ikisini ayıran şeye gelelim.

FYD ve Merkezi Serbest Meslek Pazarları

Merkezileştirilmiş serbest piyasalar, temel olarak serbest çalışanlar ve müşteriler arasında emanet hizmetinin rolünü oynar. Bu platformlar, serbest çalışanlara, müşterinin gereksinimlerini karşıladıklarında ödeme alacaklarını ancak bunun için ağır bir ücret ödeyeceklerini garanti eder. Bu ücret bazen %20 veya daha fazla olabilir.

Ayrıca, bir serbest çalışan ile bir müşteri arasında bir anlaşmazlık olması durumunda, bu merkezi platformlar, müşterileri ana gelir kaynakları olarak gördükleri için genellikle müşterinin yanında yer alır.

FYD, blok zinciri teknolojisi ve akıllı sözleşmeler gibi yan ürünleri sayesinde, serbest çalışanların başından beri karşılaştığı bu sorunlara karşı bağışıktır.

FYD’nin en umut verici yönü, kullanıcıların üçüncü bir tarafa hiçbir ücret ödemeden eşler arası çalışabilmeleridir. Kazançlarının %100’ünü platformda tutabilir veya stake yoluyla pasif gelir elde etmek için kazançlarını kendi cüzdanlarına çekebilirler.

Bu arada, akıllı sözleşmelerin kullanımı, serbest çalışanların ve müşterilerin birbirleriyle bağlantı kurmasına ve hizmetleri güvenilir bir şekilde değiş tokuş etmesine olanak tanır. Bir temsilcinin önyargılı yargılarına yer veya kapsam yoktur.

FYD Parası (FYD)

FYD ekosisteminin kalbinde, platformun yerel dijital varlığı olan FYD Coin (FYD) bulunur. Aynı zamanda, arzın sınırlı olması anlamında Bitcoin gibi doğası gereği deflasyonist bir değer varlığı deposudur. Sadece maksimum 650 milyon FYD Coin arzı olacak.

Bu, dolaşıma giren yeni madeni para arzı kademeli olarak azaldıkça ve sonunda kurudukça, FYD Coin’in fiyatının artmaya devam edeceği anlamına gelir. Tabii ki, bu talebin sabit kalacağını varsayar.

FYDcoin yarılanmasının, her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin yarılanmasının aksine, her yıl gerçekleşmesi planlanıyor. Halving olaylarının ne olduğundan emin değilseniz, genel bir bakış için BeInCrypto’nun Bitcoin halving hakkındaki ayrıntılı kılavuzuna bakın.

Herkes FYD Madeni Paralarını çıkarabilir veya basabilir. Aslında, herhangi bir ortalama dizüstü veya masaüstü bilgisayarı kullanarak madencilik yapabilirsiniz. Bunun için pahalı bir ekipman gerekmez.

Bu, temel olarak FYD Coin madenciliğini büyük ölçüde erişilebilir kılar ve bu da ağın daha fazla merkezsizleştirilmesine yardımcı olur. Madencilik süreci kaynak yoğun olmadığı için, ağın güvenliğini sağlamak için önemli ölçüde daha az enerji gerektirir.

Ağı güvenceye almak (ve karşılığında faiz kazanmak) için bakiyenizi FYD Cüzdanınızda tutabilir veya Hotbit ve Crex24 gibi kripto para borsalarında Bitcoin ile takas edebilirsiniz.

Alternatif olarak, freelance hizmetler sunarak FYD pazarında FYD Coin kazanabilirsiniz.

Pasif Gelir Getirmek için FYD Coin’i Stake Etme

Sabit bir internet bağlantısı ile FYD cüzdanınızda aktif bir bakiye tutarak FYD Coin blok ödüllerini kazanma şansınız var. Cüzdanınızdaki bakiye ne kadar yüksek olursa, blok ödülü kazanma şansınız da o kadar yüksek olur.

Herhangi bir dizüstü veya masaüstü bilgisayarı kullanarak FYD Coin’i stake edebilirsiniz. 400.000 FYD Coin bakiyeniz varsa, FYD blok zincirinin bir kopyasını içeren bir sunucuya ev sahipliği yapma şansınız vardır. Bu aynı zamanda örneğin bir masternode ile stake yapmaktan daha fazla ödül kazanmanıza da olanak tanır.

FYDcoin Avantajları

  • Hızlı eylemler: Eşler arası FYD Coin işlemleri, birkaç dakika sürebilen ortalama BTC işleminin aksine, genellikle birkaç saniye içinde gerçekleşir.
  • Düşük işlem ücretleri: Bitcoin veya diğer popüler kripto para birimlerinin aksine FYD Coin işlem ücretleri neredeyse sıfırdır.
  • Pasif gelir: FYD Coin stokunuzu stake ederek %10’a kadar pasif gelir elde edebilir veya %15 kazanmak için kendi sunucunuzda bir masternode barındırabilirsiniz.
  • Değiştirilebilir: FYD Coin, Bitcoin ile takas edebileceğiniz birden fazla orta seviye kripto borsasında listelenmiştir.

son bakış

Dolayısıyla, görebileceğiniz gibi, adil, şeffaf ve finansal olarak ödüllendirici merkezi olmayan bir serbest piyasa yaratma vaatlerini yerine getirebilirse, FYD ekosistemi gerçekten potansiyele sahiptir.

Bu makalenin FYD ekosisteminin teknik yönlerini atladığını anlıyoruz. Ancak başta da belirttiğimiz gibi burada amaç, bir platform olarak FYD’ye genel bir bakış sağlamak ve esnek ekonomiyi merkezden uzaklaştırmaktı.

FYD’ye yatırım yapmakla ilgilenmeye başladıysanız, Hotbit.io, Bitcoin’i FYD ile takas edebileceğinizi ve bunun tersini önermektedir. Borsa, ayın sonunda (Ekim 2021) FYDcoin’i listeleyecek. Listelemenin kesin tarihi ve saati için Twitter’daki duyuruyu takip etmek isteyebilirsiniz. Hotbit’e ek olarak, burada başka pazarlar da bulabilirsiniz.

Platform olgunlaştıkça FYD’ye daha yakından bakacağımıza söz veriyoruz ve bu arada bulgularımızı özetlemek için ayrıntılı bir inceleme ile geri gelebiliriz. O zamana kadar daha fazla ayrıntı ve düzenli güncellemeler için FYD resmi web sitesine gidebilirsiniz.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz