Uzun Zamandır Beklenen Bitcoin ETF Onayı geliyor Mu?

35
0

Bitcoin fiyatlarındaki son artış, borsada işlem gören bir Bitcoin ürününün onaylanması için ayak izleri olabilir. En son verilere göre bitcoin fiyatı son 1 haftada %25’in üzerinde arttı ve bu Bitcoin ETF’siYakında onaylanabilecek bir sinyal olarak tanımlanıyor.

Bitcoin ETF Onaylanacak mı?

Morgan Creek Digital’in kurucusu ve ortağı Anthony PomplianoBir ETF’nin 4. çeyrekte onaylanabileceğini ve bu durumda işlerin gerçekten çıldıracağını söyledi. Bloomberg’de kıdemli analist Eric Balchunas Pompliano’ya verdiği yanıtta, bir Bitcoin ETF’nin onaylanma olasılığının %75 olduğunu belirtti.

Balchunas, “Bitcoin vadeli ETF’lerinin çok yakında (iki hafta içinde) onaylanacağından emin olsak da, fiziksel olarak desteklenen bir ETF’nin onaylanacağından daha az eminiz” dedi. Yine de ileriye doğru atılmış büyük bir adım.” sözlerini kullandı.

SEC’in ETF Yaklaşımı

SEC yöneticisi Gary Gensler tarafından yapılan yorumlar göz önüne alındığında, kurumsal yatırımcıların gerçekten Bitcoin satın almadan BTC’ye yatırım yapmasına ve gelecekteki fiyat artışlarından faydalanmasına olanak sağlayacak bir vadeli işlem ürününün ilk önce onaylanması muhtemel görünüyor. Balchunas, fiziksel destekli ETFYakın zamanda onaylanacağını düşünmediğini, ancak sonunda olacağını söyledi:

Bir noktada, bu da onaylanacak. Zamanlama çok belirsiz. Herkesin tahmini farklıdır. Aylar veya yıllar sürebilir.

Analist Kendine Güvenen

Analist, iki hafta içinde bir Bitcoin ETF’yi onaylamak için hem teknik hem de anekdot niteliğinde birçok neden olduğunu ve onaylanacağından emin olduğunu söylüyor.

Bunlara ek olarak, ünlü analist Alex Krüger, EFT onayı ile oluşacak güncel hype’dır. BTC fiyatı Yükselişinin sebebinin bu olduğunu düşünüyor.

Kripto girişim şirketi Blocktower’ın genel ortağı Mike Bucella, mevcut piyasa aktivitesini analiz ettikten sonra “insanların vadeli işlemlere dayalı bir BTC ETF’ye liderlik ettiğine” inandığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz