• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,17
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5809
  % 1,03
 • € EURO
  11,1057
  % 0,67
 • £ POUND
  13,1635
  % 0,67
 • ¥ YUAN
  1,4975
  % 0,85
 • РУБ RUBLE
  0,1363
  % 1,85
 • BITCOIN/TL
  586022,548
  % 4,58
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

Ünlü Ceo: Kripto Para Piyasaları Hacim Rekoru Kıracak

Ünlü Ceo: Kripto Para Piyasaları Hacim Rekoru Kıracak

Ekim ayının gelmesiyle birlikte, önde gelen kripto para birimi Bitcoin tarafından yönetilen altcoin piyasaları aktif hale geldi. Bitcoin, 1 Ekim’de alçalan direnç çizgisinden çıktı. Böylece 7 Eylül’de başlayan aşağı yönlü hareket sona erdi. BTC, 5 Ekim’de 50.000 dolarlık direnci kırarken, dün ani bir yükselişle 55.000-54.000 dolar bandında yer aldı. Piyasa yatırımcıları bu yükselişin ani olduğunu düşünürken, Raoul Pal yükselişin devam edeceğine inanıyor.

Raoul Pal tarafından Kripto Para Birimi ile İnternet Karşılaştırması

Son günlerde kripto para piyasalarında hacim artışı yaşanırken SHIBA gibi altcoin türevleri fiyat ve hacim rekorları kırdı. 5 Ekim’de yayınlanan The Best Business Show’a katılan Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto para birimlerinin genel piyasa değerinin daha da artacağına dikkat çekti. Pal, kripto para piyasalarının hala büyümek için büyük bir alana sahip olduğunu düşünüyor. Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda Pal, kripto para piyasasının internetten daha hızlı büyüdüğünü söylüyor. Başarılı CEO, “İnternet benimseme grafiğim var ve kripto para birimiyle güzel bir şekilde eşleşiyor” dedi. dedim. Pal, internet ve kripto parayı karşılaştırırken görüşlerini istatistiksel verilerle destekledi. Raoul Pal, “İnternet 150 milyon kullanıcıya sahipken, yılda %63 büyüyordu, kripto para birimleri yılda %113 büyüyordu” dedi. dedim. Pal’e göre, Bitcoin ve altcoinlerin benimsenme oranı, tüm insanlık tarihindeki en hızlı teknoloji benimseme oranının iki katı.

Pal, insanlık olarak daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığımızı belirtti. Pal, “Daha önce hiç böyle bir şey görmedik. Matematiksel tahminlerle 2024 yılına kadar 1 milyar kişiye ulaşacağız. Yani bu çok hızlı olacak. On yılın sonunda muhtemelen dünyanın çoğu yerinde 3.5-4 milyar insana ulaşacağız.” Açıklamalarıyla kripto paraların ne ölçüde benimseneceğine dikkat çekti. Başarılı CEO, Bitcoin ve altcoinlerin çok hızlı bir şekilde benimseneceğine dikkat çekerken, bu benimsemenin getireceği yeni pazar hacminden de bahsetti.

Kripto Para Piyasaları Hacimlerini 100’e Katlayabilir

İyi çalışmalar yapan Real Vision CEO’su, şimdilik tüm kripto para birimlerinin piyasa değerinin yaklaşık 2,25 trilyon dolar olduğunu belirtti. Bu noktada başarılı CEO; Hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkul dahil olmak üzere çoğu büyük varlık sınıfının 150-300 trilyon dolarlık bir hacme sahip olduğunu vurguladı. Eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Pal, kripto para piyasasının diğer sektörlere uyum sağlamak için 100 kat büyüyeceğini düşünüyor. Raoul Pal, “Bence makul bir değer, diğer varlık sınıflarına uyacak şekilde yaklaşık 200 trilyon dolar” dedi. Yani 100 kez. İnsanlık tarihi boyunca hiç bu kadar büyük bir varlığımız olmadı.” ifadeleri kullandı.

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Pal, servet ve finans konusundaki görüşlerinden dolayı saygı görüyor. Başarılı kariyeri düşünüldüğünde paylaştığı istatistikler ve açıklamalar ciddiye alınmalıdır. Gösterinin sonuna doğru Pal, “Bunu daha önce hiç görmedik, hiçbirimiz yaşamadık. Bence bu, dünyanın en kısa sürede gördüğü en büyük zenginlik nesli olacak.” Sözlerine devam ediyor. Bilindiği üzere Bitcoin ile servetin nesiller arasında el değiştirdiği belirtiliyor. Çoğu varlık sahibi henüz kripto para teknolojisine adapte olmamışken, dinamizmini koruyan genç nesiller adapte olmuş durumda.

Raoul Pal’dan Bitcoin ve Altcoin Yorumu

Real Vision CEO’su Raoul Pal’in önceki çıkarımlarında yanılmadığını hatırlamakta fayda var. Pal, 1 Ekim’de attığı bir tweette Bitcoin’in (BTC) büyük bir rallinin habercisi olabilecek bir model oluşturduğunu belirtti.

Bitcoin uzun vadeli günlük grafiği oldukça tatlı görünüyor. Kamanın ilk denemede kırılıp kırılmayacağını kim bilebilir, ancak bu büyüklükteki bir konsolidasyon modeli genellikle çok, çok güçlü bir yukarı yönlü harekete yol açar. #BTC pic.twitter.com/qVIt8XxGgT

— Raoul Pal (@RaoulGMI) 1 Ekim 2021

Pal’a göre Bitcoin, 2017’den 2020’ye kadar oluşan bir deseni anımsatan büyük bir alçalan kama deseni oluşturmuştu. Bir hafta içinde başarılı CEO’nun Bitcoin yorumunun gerçekleştiğini gördük. Kripto para piyasalarının popüler ismi, önde gelen altcoin Ethreum hakkında da yorum yaptı. Raoul Pal, Ethereum’un Bitcoin paritesinde (ETH/BTC) bir kama oluştuğunu belirtti. Pal’e göre, ETH/BTC, kamanın tepesindeki direnci kırabilir ve mevcut seviyelerden %100’lük bir ralliyi ateşleyebilir.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.