Tosyalı Holding’den Contemporary İstanbul’da ‘Sanatta İleri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik’ paneli

27
0

Tüm faaliyetlerinde sürdürülebilirliğe odaklanan dünyanın önde gelen yeşil çelik üreticilerinden Tosyalı Holding, Tersane İstanbul’da bu yıl 16’ncısı düzenlenen İlhan Koman Fuarı Contemporary Istanbul’da yer alıyor. Bu kapsamda Tosyalı Holding, iş ve sanat dünyasından birçok ünlü ismin katılımıyla ‘Sanat İleri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik’ panelini gerçekleştirdi. Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, akademisyen Levent Erden ve iç mimar Ali Semiz’in konuşmacı olarak katıldığı panelin moderatörlüğünü belgesel yapımcısı Zuhal Demirarslan yaptı.

Sürdürülebilir bir yaşam ve daha iyi bir gelecek için hammaddeden üretim süreçlerine, satış ve pazarlamadan sevkiyata kadar tüm şirketlerinde sürdürülebilirlik odağıyla çalışan Tosyalı Holding, 16. Tersane İstanbul 7-10 Ekim tarihleri ​​arasında. “Türk Leonardo da Vinci” olarak kabul edilen İlhan Koman’ın sergisine destek vererek sürdürülebilir sanatın gelişimine katkıda bulunuyor.

Sergi kapsamında ayrıca ‘Sanatta İleri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik’ panelini de ziyaretçilerle buluşturan Tosyalı Holding; Birleşmiş Milletler’in 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda gündeme gelen daha sürdürülebilir bir yaşama ve buna bağlı olarak ‘sanatta sürdürülebilirlik akımı’na dikkat çekti.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, akademisyen Levent Erden ve iç mimar Ali Semiz’in konuşmacı olarak katıldığı ve moderatörlüğünü belgesel yapımcısı Zuhal Demirarslan’ın yaptığı panelde; Törene Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Şeyda Toprak Tosyalı, Hulusi Toprak, Suzan Toptansoy, Ayşe Tatlıcı, Gizem Pamukçu gibi iş ve sanat dünyasından çok sayıda ünlü isim de katıldı.

Panelde, sanatçıların “ileri dönüşüm” yani kullanılmış ve hurda ürünlerden yeni eserler üretme yöntemini kullanarak diğer sektörlere örnek olması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için yaptıkları çalışmalar ve bu yaklaşımın yaygınlaşması için yapılabilecek çalışmalar da tartışıldı.

Yenilikçi çözümlerle çevreye ve doğaya saygıyı temel alan sürdürülebilirlik odaklı faaliyetleriyle dikkat çeken Tosyalı Holding, efsanevi heykeltıraş İlhan Koman’ın sergisine sponsor olarak hem sürdürülebilir sanatı desteklemek hem de her alanda sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekmek istiyor. , bu yıl 100. yılını kutluyor. Bu anlayışla eser üreten sanatçılara destek vererek, sürdürülebilirliği sanat aracılığıyla hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmeye katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

16. 7-10 Ekim tarihleri ​​arasında sanatseverlerle buluşan Contemporary İstanbul, 60 galeri ve kurum Tersane İstanbul’da bir araya geliyor. Fuar ayrıca İstanbul’da çok sayıda yabancı ziyaretçi, gazeteci ve koleksiyoncuya ev sahipliği yapıyor.

İlhan Koman Sergisinde; Sonsuz Sütun 1975, Yürüyen Derviş ve 2 isimsiz eser; Demir, çelik ve ahşap gibi metallerden yapılmış 4 heykel sergileniyor.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz