Tekstile stoksuz çalışma imkanı getiren teknoloji

26
0

Sektörün merakla beklediği Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia’ya bu yıl çevre teknolojileri damgasını vuracak. Fuarda tanıtılacak susuz baskı teknolojileri ile tekstil sektörü stoksuz çalışabilecek ve daha çevreci hale gelecek.

Endüstriyel reklamcılık ve dijital baskı dünyası, 2-5 Aralık tarihleri ​​arasında Avrasya Bölgesi’nin lider matbaa fuarı FESPA Eurasia’da buluşacak. Sektörün merakla beklediği FESPA Eurasia’da bu yıl çevre teknolojileri konuşulacak. Fuarda tanıtılacak susuz baskı teknolojileri ile tekstil sektörü daha hızlı ve daha çevreci hale gelecek.

Sektörü 8. kez buluşturacak olan FESPA Eurasia 2021’de Türkiye’nin sektör liderleri ve dünya markaları yeni teknolojilerini ve yenilikçi uygulamalarını sergileyecek. Bu yılın en çevreci teknolojilerinden biri susuz baskı olacak. Kornit markası, sıfır su tüketimi ile dijital tekstil baskı yapabilen modellerini sergileyecek.

A

Yüzde 100 doluluk oranına ulaştı

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, 10 bini aşkın ziyaretçi ile bu yıl rekor bir sayıya ulaşması beklenen FESPA Eurasia’da yüzde 100’e yakın doluluk oranına ulaşıldığını belirterek, Fuarda en son teknolojilerin sergileneceğini belirterek, şunları kaydetti: “Sektör liderleri fuarda ziyaretçilerini en yeni ürün ve hizmetleriyle karşılayacaklar. İki yıldır heyecanla beklenen FESPA Eurasia, birçok lansmana da ev sahipliği yapacak. Bu yıl fuarda öne çıkacak yeniliklerden biri de tekstil sektörünün daha çevreci teknolojilere yaptığı yatırım olacak. FESPA Eurasia, tüm bölgede gelecek yılın trendlerini belirleyen bir etkinlik olduğundan, sadece Türkiye’den değil, Avrasya Bölgesi’nden de 2000’den fazla uluslararası ziyaretçi geliyor. Kesim yapmaya gelecek. Biz de sektörün en iyi markalarını İstanbul’da bir araya getirerek tüm Avrasya bölgesine hareket getireceğiz.

A

Stoksuz çalışma imkanı gelecek

Fuarda Kornit’in MAX teknolojisini tanıtan Matset’in Genel Müdürü Doğu Pabuçuooğlu, yeniliklerini şöyle anlattı: “2021 yılında distribütörlük anlaşması imzaladık. Kornit Digital’in ürünlerini ve teknolojik yeniliklerini Türk Tekstil sektörü profesyonellerine sunmak için sabırsızlanıyoruz. Kornit Digital’in makineleri her türlü kumaşa dijital baskı yapabilmektedir. Tekstil sektöründe 1 kg pamuklu kumaşa direkt baskı yapmak isteyen üreticiler, üretim sürecinin başından sonuna kadar yaklaşık 150 litre su tüketiyor. Kornit Digital’in çevre dostu mürekkepleri ve susuz baskı teknolojisi ile su tüketimi sıfırlanacak. Kornit Technologies, Türk tekstil sektörüne talep üzerine üretim ve stoksuz çalışma özgürlüğü sağlayacak.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz