Stefan Kuntz: Hiçbir şey bitmiş değil

25
0

Milli Takımımız, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu yedinci maçında yarın Norveç ile karşılaşacak. Bu önemli maç öncesinde ilk maçlarını oynayacak teknik direktör Stefan Kuntz ve kaptan Burak Yılmaz basın toplantısında konuştu.

Türkiye’de birçok stadyumu ziyaret ettiğini söyledi. A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz“Türkiye’de ve yurt dışında birçok stadı gezdim, oyuncularımı izledim. Oyuncularımla iletişim kurmam, güçlü ve zayıf yanlarını görmem gerekiyor. Bu yeni bir sayfa açmak, insanlara ne yapmaları gerektiğini göstermek için yeni bir fırsat. Bazı değişiklikler yaptık. Önce stres testimiz geldi, kim kaleye gidecek, kim oynayacak, kim yedek olacak… Bunlara hazırlıklı olmalıyız.” dedim.

Alman teknik direktör, “Norveç maçıyla ilgili taktik planımı oyuncularıma anlattım ve ‘Bu taktikle oynayabilir misin? Rahat mısın?’ dedim. “Ona sordum. ifadeleri kullandı.

Norveç’teki eksikliklerin bir avantaj olmadığını söyleyen Kuntz, “Onların yerini alacak isimler kendilerini göstermek isteyecekler, şevkle oynayacaklar, bu tehlikeli bir durum. Bir düşüş olacağını düşünmüyorum. Norveç’in kalitesi “Bazı pozisyonlarda değişiklikler var ama benim odak noktam takımımın sahada iyi olması.”

“Kaleci meselesinin Türkiye’de büyük bir sorun olduğunu biliyorum.” dedi Alman teknik adam. ifadeleri kullandı.

Milli takım koçu Stefan Kuntz, “Bir şeylerin ters gideceğine dair büyük bir endişem yok. Yeni bir başlangıç ​​bir fırsattır, bunu sonuna kadar kullanmak istiyoruz. Norveç maçından sonra hiçbir şey bitmiş değil. Bu küçücük şansı da benimsemek lazım. Şu anda Türk futbolunu değerlendirmek içimden gelmiyor.” Onu pozisyonunda görmüyorum. Bu dört maçın ardından incelemeler yapacağız, ligdeki teknik direktörlerle görüşeceğiz. Ondan sonra konuşabiliriz.” dedi.

Burak Yılmaz: Takım üzerinde baskı yok ama baskı olması gerektiğini düşünüyorum

Burak Yılmaz, “Maçın öneminin farkındayız. Puan kaybetmeye tahammülümüz olmayan bir maç. Yeni bir atmosfer, yeni bir ortam, yeni teknik direktörümüz… Onu sizin gibi desteklemek zorundayız. Orada. Zaferden başka düşüncesi olmayan bir Milli Takımdır.” dedim.

Genç bir takımları olduğunu belirten Burak, “Arkadaşlarımız çok genç. Ama onlar da tecrübeli. Fazla desteğe ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Ben futbolda ağabey olmaya inanmıyorum. Tabii ki, Gerekli görüşmelerim var. Her iki tarafın da birbirinden öğreneceği şeyler var.” ifadeleri kullandı.

Milli Takımın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz’ı değerlendiren başarılı oyuncu, “Hocamızla 3 gündür beraberiz. Bu kısa sürede sahada köklü değişiklikler yapması onun için zor. Ama yapacak. Ufak dokunuşlar hocamıza zaman ayırıp destek olmak lazım yarınki maçta gerekli etkiyi yapacağını düşünüyorum.” dedi.

Kaptan Burak Yılmaz, “Geçmişi konuşmanın faydası olmaz” diyen kaptan Burak Yılmaz, “Geçmişi sizinle başka bir zaman konuşmaya hazırım. Ama zamanı değil. Takım üzerinde herhangi bir baskı yok ama ben. baskı olması gerektiğini düşünüyorum. Futbolcuyu canlı ve güçlü tutan en önemli unsur baskıdır. Arkadaşlarımız rahat, stresten ve internetten uzak durmaya çalışıyoruz. Öğretmenimiz onun üzerindeki baskıyı kaldırmaya çalışıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz