• YARIM ALTIN
  1.760,00
  % 0,83
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6098
  % 1,35
 • € EURO
  11,1592
  % 1,15
 • £ POUND
  13,2238
  % 1,13
 • ¥ YUAN
  1,5024
  % 1,18
 • РУБ RUBLE
  0,1364
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  587789,750
  % 5,49
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

Sosyal hayatın yeniden canlanması estetik planlarını raftan indirdi

Sosyal hayatın yeniden canlanması estetik planlarını raftan indirdi

Salgının etkilerinin en çok hissedildiği 2020 yılı estetik operasyonların da rafa kaldırıldığı bir dönem oldu. Bu dönemde planlanan estetik operasyonlar sağlık sorunları nedeniyle önceliğini yitirdi. Aşıların hızlanmasıyla sosyal hayatın canlanması, ertelenen estetik planlarını raftan kaldırdı. Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’nin (ASPS) COVID-19 sırasındaki eğilimleri yansıtan ulusal bir tüketici anketine göre, 2020’de gerçekleştirilen kozmetik ameliyatlarda yüzde 15’e varan azalma oldu. Öte yandan, 2021’de yüzde 35’e varan düşüşler yaşandı. kadınlar estetik operasyonlara sıcak yaklaşmaya başladılar. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande National, pandeminin erken dönemlerinde hayatın evden devam etmesi nedeniyle göz ardı edilen cilt ve vücut deformasyonlarının, sosyal hayatın yeniden hareketlenmesiyle birlikte bir sorun olarak ortaya çıkmaya başladığına dikkat çekti.

Yağ eritme operasyonları popüler oldu

ASPS’nin araştırmasına göre, yüz germe uygulamaları planlı operasyonların en büyük payını almaya devam ediyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande National, pandemi sonrası durumu şu şekilde yorumluyor: “Kapanış döneminin yarattığı fiziksel değişikliklerin bir an önce giderilmesi için en etkili, ağrısız ve hızlı uygulamalar tercih ediliyor. Bu dönemde ameliyatsız cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamalarına doğru bir eğilim var. Evde geçirilen süre içerisinde alınan kilolardan dolayı gıdı bölgesi başta olmak üzere tüm vücuda uygulanan yağ eritme operasyonları oldukça popüler hale geldi.”

Sosyal hayata hızla dahil olma isteği

Estetik operasyon talebinde hızlı ve ağrısız çözümlerden yararlanarak sosyal hayata güvenli bir şekilde katılma isteğinin dikkat çekici olduğunu belirten National, “Ameliyatsız estetik operasyonlara yönelim artıyor. Yüz germe dışında tüm vücudu sıkılaştırma, yaşımızı ortaya koyan en kritik bölgeler olan diz kapağı, üst bacak ve üst kol gibi bölgelerde şikayetleri gidermek için hızlı ve ağrısız çözümler sunan ameliyatsız estetik operasyonlar oldukça popüler. .

Hifu yerine Lifu teknolojisi

Gelişen teknoloji ile birlikte ameliyatsız cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamalarının daha etkili çözümler sunduğunu belirten National, “Vücudun farklı bölgelerinde sarkma, ince kırışıklıklar, yaşlanma gibi cilt problemlerini etkileyen bir uygulama olan Hifu, aynı zamanda vücudun farklı bölgelerinde de etkili oluyor. yüz, boyun, gıdı, dekolte bölgelerinde. Teknolojinin daha gelişmiş versiyonu olan Lifu uygulamasını kliniğimize getirdik. Ultracell Q cihazı ile 10 yaş gençleşmede ağrısız bir yöntem izleyerek daha hızlı sonuç alabiliyoruz. Gıdı ve yağ eritme, germe, yüz germe ile diz kapağı, üst kol ve üst bacak bölgelerinde oluşan sorunlara karşı oldukça etkili sonuçlar alıyoruz. İyileşme sürecini hızlandırarak sosyal hayata daha kısa sürede katılma avantajını sunuyoruz.”