Son 20 Gün! Ziraat Bankamatik Kartını Kredi Kartı Gibi Kullananlar Aman Dikkat!

 Son 20 Gün! Ziraat Bankamatik Kartını Kredi Kartı Gibi Kullananlar Aman Dikkat!
Okunuyor Son 20 Gün! Ziraat Bankamatik Kartını Kredi Kartı Gibi Kullananlar Aman Dikkat!

Bankamatik kart ve kredi kartların birleştiği, ikiz kart özelliğinin geldiği iki kart taşımaktaysa tek kartta hem kredi kartı hem banka kartı taşıma özelliğinin olduğu şu dönemde bankamatik kartlarındaki kredi kartını kullanmayanların sayısı oldukça az. Kredi kartı kullananların sayısı ise her geçen gün artmakta. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri olan Ziraat Bankası Bankamatik kartını kullananlara önemli bir duyuru yaptı. Banka tarafından yapılan duyuruda, indirimli faiz oranlı sonradan taksitlendirme kampanyası düzenlendiği bildirildi. Yalnızca kart sahiplerinin faydalanabileceği kampanya 23 gün sonra bitecek.

Ziraat bankasının müşterileri için duyurduğu kampanyada alışverişler için taksitlendirme imkânı sağlanacağı bildirildi. Bu kampanyaya göre 5.001-30.000 TL arasındaki işlemler indirimli faiz oranı üzerinden daha sonra taksitlendirilebilecek. Anılan işlemlerine ilişkin cari faiz oranı %1,98 iken, kampanya kapsamında bu oran % 1,78 olarak indirimli uygulanacak.

Taksitlendirme İle İlgili Bilgilendirme

Sonradan taksitlendirme kampanyası yalnızca işlemin yapıldığı gün ve Müşteri İletişim Merkezi (0850 258 00 00) aracılığıyla iptal edilebilmektedir. Sonradan taksitlendirme işlemi Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, İnternet Şubesi veya Müşteri İletişim Merkezi (0850 258 00 00) aracılığı ile gerçekleştirilebilir. Ziraat Bankası kampanya koşullarını değiştirme yâda durdurma hakkına sahiptir.

Sonradan taksitlendirme isteği alınan bir işlemin ilgili hesap döneminde dönem içi işlemlere girmesi halinde taksitlendirme süreci tamamlanabilmektedir. Diğer bankalarda gerçekleştirilen işlemlerin Bankamıza aktarılmasında gecikme yaşanması durumunda, dönem içi işlemlere girmemiş taksitlendirme talepleri gerçekleştirilemeyebilir. Sonradan taksitlendirmeye yönelik taleplerin durumu dijital kanallarımızdan izlenebilmektedir.

Taksitlendirme Kampanya Detayları

  • Gün sonu işlemleri devam ederken sonradan taksitlendirme işlemleri yapılamamaktadır.
  • Taksitlendirme işlemi, ilgili dönemin hesap kesim tarihinden önce yapılmalıdır.
  • Ekstreleşmiş harcamalar için taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır.
  • Gecikmiş kredi kartı borcunun bulunması durumunda sonradan taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır.
  • POS/ÖKC üzerinden gerçekleşen harcamalar (e-ticaret işlemleri dâhil) sonradan taksitlendirilebilmektedir.
  • Taksitlendirilmiş bir işlem için tekrar taksitlendirme talebi alınamamaktadır.
  • Taksitlerin geri ödeme süresi boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği yapılamamaktadır.
  • Bankkart Lira kullanılarak yapılan işlemler, kurumsal tahsilat, fatura ödeme ve nakit çekim işlemleri kampanya kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Kurumsal kartlar ve Bankkart Ücretsiz ile yapılan işlemler kampanya kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Yasal olarak taksitlendirmeye izin verilen sektörlerde faaliyet gösteren, iş yerlerinden Bankkart’ın kredi kartı özelliği ile yapılacak yurt içi işlemler sonradan taksitlendirmeye konu edilebilecektir.
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın