• YARIM ALTIN
  1.764,00
  % 1,05
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6112
  % 1,37
 • € EURO
  11,1478
  % 1,06
 • £ POUND
  13,2192
  % 1,11
 • ¥ YUAN
  1,5028
  % 1,20
 • РУБ RUBLE
  0,1364
  % 1,97
 • BITCOIN/TL
  587659,202
  % 5,42
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

Solana (SOL) İngiliz Ödeme Devi ile Anlaştı

Solana (SOL) İngiliz Ödeme Devi ile Anlaştı

Bitcoin (BTC) öğle saatlerinde 55 bin dolar seviyesini aştığında değer kaybeden Solana (SOL), kısa sürede 152 dolardan 160 dolara yükseldi. Son yirmi dört saatte değer kaybeden SOL, Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) ile birlikte son bir ayda en çok değer kazanan kripto paralar arasında yer alıyor. Hızlı işlem kapasitesi ve düşük ücretleri sayesinde özellikle NFT platformları için çok önemli bir merkez olma potansiyeline sahip olan Solana, popüler ödeme sistemleri Skrill ve NETELLER’ın ödeme listesine eklendi.

Skrill ve NETELLER Kullanıcıları Solana ile Ödeme Yapabilir

Kripto para birimlerinin ödemeler için kendi blok zinciri ağlarını kullanabilmesi için ödemeyi alacak şirketin de bu ağda bir cüzdana sahip olması gerekiyor. Ancak Bitpay, Skrill ve NETELLER gibi ödeme platformları ödeme seçeneklerine kripto para birimleri ekleyerek ödemelerde aracılık yapmaktadır. Dünyanın hemen her ülkesinde kullanıma açık olan bu ödeme kanallarında birçok fiat para birimi de dahil olmak üzere birçok kripto para kullanılmaktadır. Skrill ve NETELLER tarafından yapılan açıklamaya göre, her iki ödeme platformu da artık Solana ile ödeme kabul edecek.

MasterCard tarafından yapılan bir araştırma, kripto para birimlerinin daha çok yatırım amaçlı kullanıldığını belirtiyor. Ancak özellikle son zamanlarda kripto paralarla alışveriş yapmak mümkün hale geldi. Amerika’nın en büyük sinema zincirlerinden biri olan AMC, sinema bileti satışlarında bazı kripto paraları kabul ediyor. Benzer şekilde NBA takımlarından Dallas Mavericks de ürün lansmanlarında Bitcoin ve Dogecoin başta olmak üzere birçok kripto parayı kabul ediyor.

Paysafe Kapsamında Solana Ödemeleri

İngiltere’nin en önemli ödeme çerçevelerinden biri olan Paysafe, Solana ödemelerini başlatacak olan Skrill ve NETELLER’ın da sahibi. Paysafe’in kripto para birimi şefi Jordan Stoev, Solana’nın beklentiler ve teknoloji açısından etkileyici bir blockchain ağı olduğunu belirtti. Bu nedenle ödeme listelerine SOL’u eklemeye karar verdiklerini belirtti.

Solana fiyatı son aylarda önemli ölçüde arttı. Ancak en önemli gelişme, birçok yazılım geliştiricinin bu ağa ilgi göstermesi ve ekosistemde yeni projeler oluşturması olarak görülüyor. Polkadot (DOT) ve Terra (LUNA) gibi benzerlerine göre çok daha fazla projeye ev sahipliği yapan Solana, özellikle NFT projeleri tarafından tercih ediliyor.

Paysafe çatısı altında kripto para ödemeleri sunan iki şirket, kripto para borsası gibi fiat para birimleri ile kripto para ticaretine de izin veriyor. Sistemde kayıtlı kripto para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK) bulunmaktadır.

Kurumsal Firmaların Solana’ya İlgisi Artıyor

Bir araştırmaya göre, Eylül ayının ilk haftasında kurumsal şirketlerin en çok yatırım yaptığı kripto para SOL oldu. SOL, Bitcoin ve Ethereum Trust fonlarıyla tanınan Grayscale’in de radarına girdi. Grayscale, Solana için bir Güven fonu açtı. Ayrıca Solana’yı Bitcoin ve Ethereum’u da içeren ortak bir fona ekledi. Şirket sadece en güvendiği kripto paraları bu fona ekliyor. Fon ayrıca Cardano (ADA), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) içerir.

Solana için bu ayki en önemli gelişmeler, diğer blockchain ağlarıyla iletişim halinde. Terra (LUNA), son güncellemesinde Solana ile iletişim kanallarını iyileştirdi. Ancak Solana geliştiricileri, Wormhole adlı bir proje aracılığıyla NFT’leri Ethereum ile takas etmeyi planlıyor.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.