Shiba Inu (SHIB) Durdurulamıyor: Yeni Hedef Neresi?

41
0

Dogecoin ile birlikte kripto para piyasasının en tartışmalı altcoin projelerinden biri olan Shiba Inu (SHIB) yükselmeye devam ediyor. Hafta başında 0.000007 dolardan işlem gören SHIB, yeni günde 0.0000349 dolar seviyelerine ulaştı. Tecrübeli piyasa analistlerinden Vladimir Zernov gün içinde yazdığı yazısında SHIB’nin 0.000035$ seviyesinin üzerinde ısrarcı olduğu senaryoda yükselmeye devam edebileceğini ve yeni zirveleri hedefleyebileceğini belirtti.

Ekim, kripto para birimleri açısından oldukça hareketli başladı. Bitcoin öncülüğünde başlayan yükseliş trendinde birçok altcoin önemli kazanımlar yakaladı. Shiba Inu (SHIB) ise bu süreçte diğer altcoinlere göre çok güçlü bir ivme kazanarak 0.000035$ seviyesine yükseldi. Bu süreçte SHIB, piyasa değeri sıralamasında da birçok önemli altcoini geride bıraktı.

Shiba Inu Altcoinleri Geçmeye Devam Ediyor

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Shiba Inu köpeği Floki’nin bir fotoğrafını paylaşmasıyla başlayan şaka para akımının lokomotifi Shiba Inu olmaya devam ediyor. Yeni yılın en çok konuşulan kripto paralarından biri olan SHIB, bu süreçte kazandığı ivme ile fiyatını yaklaşık beş kat artırdı. Hafta başında 0.00007 dolar seviyelerinde işlem gören Shiba Inu, gece 0.000035 dolar seviyelerine ulaştı. Şu an itibariyle 0.000031$ seviyelerinde işlem görüyor.

Bu ivme ile piyasa değeri sıralamasında üst sıralara tırmanan SHIB, şu anda sıralamada 12. sırada yer alıyor. Geçen hafta 3 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Shiba Inu, bu süreçte 15 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Bu süreçte SHIB, Avalanche (AVAX), Uniswap (UNI), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK) gibi önemli altcoin projelerini de geride bıraktı. 17 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Terra (LUNA) ve 32 milyar dolarlık piyasa değerine sahip USD Coin (USDC) Shiba Inu’nun önünde yer alıyor. Şaka parası bu iki kripto para birimini geçebilirse piyasa değeri en yüksek 10 kripto paradan biri olacak.

Bu yükselişle birlikte Shiba Inu, en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’de lider kripto para birimi Bitcoin’i geride bıraktı. Son 24 saatte 4,8 milyar dolarlık hacme ulaşan SHIB, 4,2 milyar dolarlık hacimle Bitcoin’in önünde sıralamada ilk sırada yer alıyor.

Bu Seviye Aşılırsa Yükseliş Devam Edebilir

Shiba Inu’nun bu yükselişinin ne kadar süreceği yatırımcılar tarafından büyük merak konusu. Yeni günde bu konuyla ilgili analizini paylaşan kripto para piyasası analistlerinden Vladimir Zernov, SHIB’nin 0.000035 dolar seviyesinin üzerine yerleşmeyi başardığı senaryoda yükselişini sürdürebileceğini belirtti. RSI’nin aşırı alım bölgesinde olduğuna işaret eden Zernov, yatırımcıların mevcut seviyelerden de kâr edebileceğini vurguladı. Ancak deneyimli analiste göre, spekülatif yatırımcılar Dogecoin yerine SHIB’ye yatırım yapmaya başlarsa popüler altcoin yeni zirvelere ulaşabilir:

“Güçlü ticaret hacminin yönlendirdiği Shiba Inu rallisi devam ediyor. RSI’nin aşırı alım bölgesinde olduğu göz önüne alındığında, birçok tüccar 0,0000030–0,0000035$ aralığında bir miktar kar almaya karar verebileceğinden bir geri çekilme kaçınılmaz görünüyor. Spekülatif yatırımcılar, güçlü bir yukarı yönlü momentum geliştiren Shiba Inu için Dogecoin varlıklarını boşaltmaya başlarsa, SHIB yeni zirvelere ulaşabilir. Bununla birlikte, SHIB 0,0035 $ seviyesinin üzerine yerleşmeyi başarırsa, yukarı doğru yeni bir ivme kazanma şansı var. Yatırımcılar ayrıca şaka paraları arasındaki geçişlere de dikkat etmelidir. Dogecoin fiyat hareketleri yakından takip edilmelidir.”

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz