• YARIM ALTIN
  1.764,00
  % 1,05
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6093
  % 1,35
 • € EURO
  11,1458
  % 1,05
 • £ POUND
  13,2144
  % 1,07
 • ¥ YUAN
  1,5027
  % 1,19
 • РУБ RUBLE
  0,1365
  % 2,06
 • BITCOIN/TL
  588300,665
  % 5,75
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

Ripple (XRP) İçin İddialı Yorum: 15 Dolar Seviyelerini Yakalayabilir

Ripple (XRP) İçin İddialı Yorum: 15 Dolar Seviyelerini Yakalayabilir

Kripto para piyasasının en popüler altcoin projelerinden biri olan Ripple (XRP), yeni günde yönünü aşağı çevirdi. Dün 1,08 dolardan işlem gören XRP, yeni günde 1,01 dolara geriledi ancak kritik 1 dolarlık desteği korumayı başardı. Deneyimli piyasa analistlerinden Akash Girimath, gün içinde yazdığı analizinde XRP’nin uzun vadede 15 dolar seviyelerini hedefleyebileceğini belirtti.

Uzun süredir dar bir aralıkta işlem gören Ripple (XRP), Ekim ayının ilk gününde yakaladığı trendi devam ettirmek istiyor. Eylül ayında 0,85 dolara kadar gerileyen popüler altcoin, ayı 0,93 dolardan kapattı. 1 Ekim’de yakaladığı yükselişin ardından 1 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başaran XRP için dikkat çekici analizler gelmeye devam ediyor.

Ripple 15 Dolar Seviyesini Hedefleyebilir

Kıdemli piyasa analistlerinden Akash Girimath, gün içinde yazdığı Ripple (XRP) analizini yayınladı. XRP’nin haftalık grafikte bir cup kulp oluşumu oluşturduğunu belirten Girimath, bu oluşumun devamının 15 dolar seviyelerini hedefleyebileceğini belirtti. XRP’nin 1 dolar seviyesinin üzerinde kalmasını oldukça olumlu bulan deneyimli analist, SEC vakasından alınacak olumlu bir sonuçla hedeflenen seviyelerin yakalanabileceğini de kaydetti:

“Altcoinler büyük boğa rallilerinden keyif alırken, Ripple son zamanlarda düşük bir aralıkta işlem görüyor. Ancak XRP’nin haftalık grafiği, kendisini daha yükseğe çıkarabilecek büyük bir yükseliş modeli ortaya koyuyor. XRP fiyatı, haftalık zaman diliminde bir fincan sapı deseni oluşturuyor ve 15 dolar seviyelerini hedefleyebilecek bir yükseliş trendi sunuyor. RSI ve MACD de görünüm için çok destekleyici kanıtlar sağlıyor. Bu öngörüyü gerçekleştirebilecek veya bozabilecek belki de en önemli olay SEC davasıdır. Ripple devam eden davayı kazanırsa, kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceği konusunda da önemli bir örnek teşkil edecek.”

SEC Davası Eski Gücüne Dönebilir

Girimath, yazısının diğer bölümünde, Ripple’ın geçtiğimiz günlerde imzaladığı başarılı anlaşmaların da beklentiyi artırdığını ve popüler altcoin için olumlu bir ortam sağladığını belirtti. Tecrübeli analiste göre, Ripple davayı kazanırsa, MoneyGram gibi eski ortaklıklarını yeniden kurabilir ve mevcut tüm zamanların 3,32 dolarlık fiyat rekorunu aşarak rekorlarını daha da ileriye taşıyabilirler:

“XRP fiyatındaki güçlü duruş, Ripple’ın doğuda yaptığı çoklu ortaklıklardan kaynaklanıyor olabilir. Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan SBI Holdings’in tam desteğine sahiptir. SEC davasını kazanmak, Ripple’a eski gücünü verebilir. Böyle bir durum, SEC davasıyla kesintiye uğrayan MoneyGram gibi ortaklıkları da geri getirebilir. Ayrıca, kripto para birimi borsalarının XRP’yi yeniden listelemesini sağlayacak. Tüm bu gelişmeler, XRP’yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.32$’ın üzerine çıkarabilir.”

QNB ile Büyük Ortaklık

Akash Girimath’ın da belirttiği gibi, Ripple şirketi son zamanlarda birçok farklı bölgede önemli anlaşmalara imza attı. Dev blockchain şirketi Eylül ayında, dijital merkez bankası parası (CBDC) için bir pilot çalışmada Butan Merkez Bankası ile işbirliği yapacağını duyurdu. Ayrıca İngiliz ödeme platformu Paydek ile yeni bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. Paydek’in bu anlaşma sonrasında İngiltere ile Afrika ve Latin Amerika ülkeleri arasında yapılacak ödemeler için RippleNet altyapısını ve XRP’yi kullanacağı da belirtildi.

Tüm bu önemli gelişmelerin ardından dev blockchain şirketi, Ekim ayına önemli bir anlaşma ile başladı. Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük finans kuruluşlarından biri olan Qatar National Bank (QNB), yeni haftada bir havale platformu oluşturmak için Ripple şirketi ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Bu anlaşma çerçevesinde Ripple’ın global finansal ağ teknolojisi RippleNet’in bankanın Türkiye şubesi olan QNB Finansbank tarafından kullanılacağı belirtildi. QNB yaptığı açıklamada, havale hizmetini RippleNet ile birlikte birden fazla ülkede genişletmeyi hedeflediğini de vurguladı.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.