Ripple Balinaları 100 Milyon XRP Dağıttı: Satış mı Geliyor?

44
0

Ripple (XRP) ve altcoin piyasası, Bitcoin (BTC) fiyatının hızlı yükselişine tepki vermekte zorlanırken, köklü altcoin ile Güney Kore kripto para birimi platformu GOTEX arasında büyük miktarlarda transferler gerçekleşmeye başladı. Kısa sürede yaklaşık 100 milyon XRP taşınırken, bir kısmı Binance ve diğer kripto para borsalarına aktarıldı. Ancak Ripple, CB Insight tarafından hazırlanan gelecek vaat eden 250 FinTech şirketi arasında kripto para kategorisi arasında bir kez daha yerini aldı. Listeyi oluşturan diğer kripto para projeleri arasında FTX, Dapperlabs ve Celo yer alıyor. Son yirmi dört saatte %4,64 değer kazanan XRP, 1,08 dolardan işlem görmeye başladı. Projenin resmi sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşımda, QNB Bank ile yapılan ortaklık sayesinde Katar’da RippleNet’in açıldığı belirtildi.

250 Umut Veren Kripto Para Birimi Projesi Arasında Dalgalanma (XRP)

Ripple, ürettiği XRP’lerin önemli bir bölümünü çeşitli kripto para borsalarına aktardı. Çoğu XRP, popüler kripto para borsaları Binance ve Güney Koreli GOPAX’a taşındı. XRP işlem hacmi 4 milyar doları aşıyor.

Köklü altcoin, SEC davası nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nde gelişimini askıya alsa da dünyanın çeşitli yerlerinde gelişmeye devam ediyor. Hızlı, güvenilir ve neredeyse ücretsiz ödeme hizmeti sunan RippleNet ağı sayesinde Mısır, Katar gibi ülkelerin önemli kurumlarıyla anlaşmalar yapan şirket, bu ülkelerde kurduğu ödeme kanalları sayesinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Singapur, Filipinler ve Vietnam gibi. SEC davası nedeniyle American Coinbase ve FTX gibi borsalarda kote olmayan XRP, Japonya’da çok katı listeleme kuralları olan birçok kripto para borsasında listeleniyor. SEC davasının ardından XRP listeleme işlemlerini askıya alan bazı platformlar, yeniden XRP’yi listelemeye başladı.

RippleNet ve Ledger sayesinde FinTech alanında büyük başarılara imza atan şirket, CB Insight tarafından seçilen gelecek vaat eden 250 FinTech projesi arasında yer aldı. Kripto para dünyasından 26 projenin yer aldığı listede, köklü kripto para birimleri arasında sadece Ripple yer alıyor. Şirketsiz ağlar listelenmez.

Katar’da gelişmiş bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak ve nihayetinde QNB’nin RippleNet’teki havale hizmetini ek pazarlara ölçeklendirmek için @QNBGroup ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. @pymnts aracılığıyla daha fazlasını okuyun: https://t.co/Khyy7Y1DCb

— Dalgalanma (@Ripple) 5 Ekim 2021

QNB Ortaklığı Meyvelerini Vermeye Başladı

Başarılı ödeme sistemi sayesinde Visa ve MasterCard gibi dev ödeme platformlarının ilgisini çeken RippleNet, dünyanın önde gelen bankalarından QNB ile ortak projeler de yürütüyor. QNB Group, uluslararası ödemelerde yeni stratejisinin önemli bir parçası olarak gördüğü RippleNet’i kullanmaya başladı. Gulf Times’a göre Türkiye, QNB Finansbank ile işbirliği içinde RippleNet ödeme koridoruna da dahil edildi:

“QNB, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için her zaman yenilikler yapıyor. RippleNet ortaklığı, bankanın müşterilerimiz için ürün tekliflerini iyileştirmeye yönelik bir başka FinTech girişimidir.”

Ripple Labs Yeni Bir İşlem Onay Sistemi Geliştiriyor: Ödeme Kanıtı

RippleNet ve Ledger gibi önemli projelere imza atan şirketin araştırma ve geliştirme departmanı, Ripple Labs ekosisteminin daha verimli çalışması için yeni projelere imza atıyor. Resmi Ripple sosyal medya hesabından paylaşılan bir habere göre ekip, yeni bir işlem onay sistemi geliştiriyor. Ağın daha geniş bir alanda çalışması için geliştirilen yeni sistemde, internetin olmadığı bölgelerde XRP’nin transfer edilmesi hedefleniyor.

XRP transferinin internet dışı ortamda gerçekleştirilmesi için geliştirilen çözümde bazı önemli detaylar dikkat çekiyor. Normalde bu transferler için işlemleri onaylayan doğrulayıcılar, yeni işlem teyit modelinde elimine edilmiştir. Bunun yerine, Ripple Foundation işlemleri kontrol eder. Hareketli QR kodları, bu işlemlerin güvenilir olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu şekilde, işlemlerin kendi kendini doğruladığı iddia edilir.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz