Putin, halefi hakkında konuşmayı Rusya için ‘istikrarsızlaştırıcı’ bir faktör olarak görüyor

4
0

Kredibanka.net – Putin, halefi hakkında konuşmayı Rusya için ‘istikrarsızlaştırıcı’ bir faktör olarak görüyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kendisinden sonra göreve gelecek kişi hakkında konuşmanın ülkeyi istikrarsızlaştıracağını söyleyerek, Anayasa’nın bir sonraki dönem için aday olmasına izin verdiğini ancak bu konuda henüz bir karar vermediğini bildirdi.

Putin, CNBC kanalından Headley Gamble’a verdiği röportajda, “Halefiniz hakkında ne düşünüyorsunuz? 84 yaşına kadar Başkan olmak istiyor musunuz?” şeklinde gelen bir soruya şu yanıtı verdi;

“Seçimlere daha çok zaman var ve bu konu hakkında konuşmak durumu istikrarsızlaştır. Tüm devlet kurumları ve resmi yapıların güvenle çalışması için durum sakin ve istikrarlı olmalıdır. Anayasa bir sonraki dönem için aday olmama izin veriyor ama bu konuda henüz bir karar verilmiş değil.”

Rusya anayasası, 2020 yılında Putin’in eğer isterse 2036’ya kadar Kremlin’de kalmasına izin verecek şekilde yeniden düzenlendi.

2000 yılından bu yana ülkeyi yöneten Putin, Rusya’yı eski Sovyetler Birliği’nin dağılmasının yol açtığı ekonomik ve siyasi krizden çıkarmasıyla övünüyor.

Ancak, bu istikrar kendisi ve güvenlik servisleri arasındaki gücün artmasıyla sağlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz