Örnek belediyecilik uygulamalarına inceleme

24
0

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Sarıyer Belediye Başkanı İnş. Müh. Şükrü Genç’i ziyaret etti. Belediye başkanları ile görüşen İduğ, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve Bornova Belediyesi’nin asfalt üretim tesisi, araç alımı ve dijital sınıf gibi çalışmalarından bahsetti. Başkan İduğ, “Vatandaşlarımıza ve şehirlerimize fayda sağlayacak, değer katacak her şey örnek alınabilir. Bu anlayışla yola çıktık. İlçemize faydalı olabilecek çalışmaları, uygulamaları ve projeleri yerinde inceliyoruz.

Yerinde inceleme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beylikdüzü’nde ortaklaşa yaptığı ve Türkiye’nin en büyük paten parkı, kütüphaneleri ve öğrenciler için kültür merkezleri olan İstanbul’a hayat veren Yaşam Vadisi projesini inceleyen Başkan İduğ, Sarıyer’de Belediye Başkanı Genç, yaşlılar, anne iki belediye arasında ortak yapılabilecek projelerden bahsetti.

Bilgi ve deneyim paylaşılmalı

Vatandaşa hizmet etmek, şehirleri geliştirmek ve geleceğe taşımak için çalıştıklarını belirten Başkan Mustafa İduğ, “Belediyelerin iyi ilişkiler ve iletişim içinde olmaları, bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları çok önemli. İyi belediye uygulamaları paylaşıldığında daha da fazla anlam ve değer kazanıyor. İlçemize faydalı olabilecek projeleri de yerinde inceliyoruz. Halkımızın her alanda iyi hizmet alması ve modern bir kentte yaşaması için ziyaretlerimiz ve bilgi paylaşımlarımız bundan sonra da devam edecektir. Bizi ağırlayan başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz