Norveç’i kana bulayan saldırgan Danimarkalı çıktı

5
0

Kredibanka.net – Norveç’i kana bulayan saldırgan Danimarkalı çıktı

Norveç’in Kongsberg kasabasında dün bir kişinin düzenlediği oklu saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı açıklanırken, saldırganın 37 yaşında olduğu ortaya çıktı. eski Danimarkalı.

Çıkış: 10:24 – 14 Ekim 2021

Dün Norveç’te yaşanan ok saldırısında bilanço netleşti. Ülkenin güneybatısındaki Kongsberg kasabasında dün bir kişinin insanlara okla saldırması sonucu en az 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Polis daha sonra saldırı sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yaralı sayısında herhangi bir değişiklik olmadığını belirten polis, olay sırasında görevli olmayan biri polis memuru olan 2 yaralının tedavisinin yoğun bakımda devam ettiğini bildirdi.

Polis kurbanlarla ilgili ayrıntı paylaşmazken, elinde yay ve ok bulunan saldırganın kimliği de ortaya çıktı. Saldırganın adını açıklamayan polis, olayla ilgisi olmayan kişilerin hedef alınması nedeniyle sosyal medyadan bazı detaylar paylaştı.

Polis, saldırganın Norveç’te yaşayan 37 yaşındaki Danimarkalı bir adam olduğunu söyledi. Gözaltına alınan saldırganın tek başına hareket ettiğinin düşünüldüğünü belirten polis, başka şüpheli aramadıklarını söyledi. Polis ayrıca, tek başına hareket ettiği düşünülen saldırganın, bir bakkal da dahil olmak üzere şehrin farklı noktalarına saldırdığını ve saldırının nedeninin henüz bilinmediğini belirtti.

Polis, saldırının terör saldırısı olup olmadığını söylemek için henüz erken olduğunu yinelerken, saldırganın avukatı Fredrik Neumann, müvekkilinin sorgu sırasında saldırının detaylarını paylaşarak polisle işbirliği yaptığını ifade etti. Saldırının detayları daha sonra açıklanacak.

POLİS SİLAH TAŞIMA TALİMATINI VERİDİ

Norveç’in başkenti Oslo’nun 82 kilometre güneybatısındaki Kongsberg’de meydana gelen saldırıya yanıt vermek üzere çevre bölgelerden ek kuvvetler gönderildi. Kentin bazı bölümleri kordon altına alındı. Saldırıların ardından hükümet, ülke genelindeki polis memurlarına önlem olarak bir sonraki duyuruya kadar silah taşımalarını emretti.

Saldırıların ardından Norveç Başbakanı Erna Solberg düzenlediği basın toplantısında, Norveç’te ok ve yay kullanılarak yapılan saldırının “şok edici” olduğunu söyledi. Saldırının terör eylemi olup olmadığının bilinmediğini belirten Solberg, saldırının nedenini belirlemek için “çok erken” olduğunu belirtti.
Norveç'te ok saldırılarının dehşeti Norveç’te ok saldırılarının dehşeti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz