• YARIM ALTIN
  1.748,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5271
  % 0,49
 • € EURO
  11,1495
  % 1,02
 • £ POUND
  13,1541
  % 0,57
 • ¥ YUAN
  1,4900
  % 0,35
 • РУБ RUBLE
  0,1356
  % 1,33
 • BITCOIN/TL
  584534,204
  % 4,51
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

Madencilik sektörü fuarizmir’de buluşacak

Madencilik sektörü fuarizmir’de buluşacak

Düzenlenmeye başladığı günden bu yana büyümüş ve güçlenmiş; Madencilik sektöründe hedeflerin belirlendiği Maden, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı ‘MINEX’, sektörün tüm bileşenlerini tekrar Fuarizmir’de buluşturacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde; İZFAŞ’ın TMMOB Maden Mühendisleri Odası işbirliğiyle düzenlediği “MINEX”, 13-16 Ekim tarihleri ​​arasında Fuarizmir’de kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Maden sektörünün belirlediği 2023 yılı 23 milyar dolarlık ihracat hedefinin gerçekleştirilmesinde büyük önem taşıyan Minex Fuarı, sektör temsilcileri için belirlenen yılsonu hedeflerine ulaşılmasında da kilit rol oynayacak.

Sektörün ihtiyaçları MINEX’te olacak

Fuarizmir A salonunda düzenlenecek fuarda birçok ürün grubu sergilenecek. Maden arama, kırma-eleme, öğütme-ayırma, sondaj, tünel açma, nakliye, cevher hazırlama ve zenginleştirme, yardımcı makine ve teçhizat ve havalandırma sistemleri ile çalışma Sağlık ve güvenlik malzemeleri sektör temsilcilerinin ihtiyaçlarına cevap verecektir.

 Uluslararası alım heyeti programı düzenlenecek

9’uncusu düzenlenecek olan MINEX Maden, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı’nda T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından alım heyeti programı düzenlenecek. Program kapsamında Azerbaycan, Almanya, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Cezayir, Fas, Filistin, İngiltere, İran, İrlanda, Katar, Lübnan, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Sanayi yetkilileri Ürdün gibi dünyanın birçok ülkesinden fuarizmir’de bir araya gelecek.

Ayrıca birçok yerli ziyaretçi firma fuar katılımcıları ile görüşmeler yapacak.

Sektöre ışık tutan kongre: İMMAT

8. Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi – IMMAT, 13-15 Ekim tarihlerinde MINEX Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Halil Köse, Dr. Çelik Tatar cumhurbaşkanlığı ve Maden Mühendisleri Odası Mustafa Hacarlıoğlu’nun başkanlık ettiği kongrenin açılış paneli “Maden Teknolojisi ve Ekonomisi” üzerine olacak. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Taki Güler ve Dr. egr. üye. Türkiye Madenciler Derneği Başkanı Çelik Tatar’ın Ali Emiroğlu ve madencilik teknolojisi üzerine yaptığı çalışmalarla gerçekleştirilecek olan panelin katılımcıları Prof. Dr. Karl Heiskanen olacak. A

İMMAT’ın konuğu “Lber Hoca” olacak

13 Ekim Çarşamba günü yapılacak olan açılış panelinin ardından kongre, “Anadolu, Medeniyet ve Madencilik” başlıklı önemli bir söyleşiye ev sahipliği yapacak. Ünlü tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın katılımıyla iz bırakacak konuşmanın moderatörlüğünü Metin Uca’nın yapacağı konuşmanın başkanlığını Kongre Başkanı Prof. Dr. Halil Köse yapacak.

Madencilik sektörünün geleceği fuarda yazılacak

Türkiye’deki madencilik sektörüne ışık tutmayı hedefleyen İMMAT; Ulusal ve uluslararası üretici, tüketici ve akademik çevreleri bir araya getirerek sektörün dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmaması ve en iyi şekilde uyum sağlaması için önemli bir platform görevi görmektedir. Kongrenin Minex Fuarı ile düzenlenmesi, madencilik potansiyeli çok yüksek olan Türkiye’nin madencilik teknolojileri alanındaki bilgi birikimini artırarak iç pazarda makine üretimini desteklemektedir.

Hibya Haber Ajansı