Kuzey Kore askerlerinden gövde gösterisi

6
0

Kuzey Kore’de Devlet Başkanı Kim Jong-un’un yakından takip ettiği gösteri dikkat çekti. Askerler, yumruklarıyla tuğlaları ve betonu parçalarken akrobatik dövüş hareketleri yaptılar.

Sözcü.com.tr

Çıkış: 10:02 – 13 Ekim 2021

Korona virüsünün tetiklediği ekonomik krizle mücadele ederken füze denemelerine hız veren Kuzey Kore, bu kez de askerlerin gösterisiyle uluslararası medyanın gündeminde.

Kuzey Kore ordusundaki gelişmeleri yakından takip eden Başkan Kim Jong-un ve üst düzey askeri yetkililer, gösteriyi yakından takip etti. Kuzey Koreli analist Martyn Williams’ın sosyal medyada paylaştığı görüntülerde askerler yumruklarıyla tuğla ve betonu kırıyor, cam ve bıçakların üzerine uzanıyor ve akrobatik dövüş hareketleri yapıyorlar.

Kim Jong-un’un askerlerin performansını büyük bir zevkle takip ettiği görülüyor. Propaganda videosu olarak yorumlanan görüntüler, Kuzey Kore’nin nükleer füzelerle ilgili açıklamalarının ardından geldi.

NÜKLEER DENEMELER BELİRLENİYOR

Kuzey Kore, yargılamaların gerekçesinin ABD işgalini caydırmak olduğunu savunurken, “Kore Yarımadası’nda olası bir savaşın önündeki engel ABD’nin merhametinde değil. Bunun nedeni ise ülkemizin her geçen gün artan caydırıcı gücüdür. İstilacı güçleri kontrol altında tutuyor.”

Uyuşturucu ticaretinden silah satışına... 30 yaşındaki Kuzey Koreli casus sırları açıkladı Uyuşturucu ticaretinden silah satışına… 30 yaşındaki Kuzey Koreli casus sırları açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz