Katar, seyahat kurallarını güncelledi, Türkiye 188 yeşil ülkeden birisi oldu

33
0

Yenilenen basitleştirilmiş seyahat kuralları, Katar’ın COVID-19 önlemlerinin bir parçası olarak yürürlüğe girdi. Yeni güncelleme ile ‘yeşil’, ‘kırmızı’ ve ‘olağanüstü kırmızı’ liste, bir önceki ‘sarı’ liste ile birlikte yürürlükte ve kısıtlamalar kaldırılıyor. 11 yaş altı aşısız çocuklar için aşıları tam olan aile bireylerinin refakatinde olmak şartıyla karantina şartı kaldırıldı. 188 ülke ‘yeşil’ olarak listelenmiştir ve bu listedeki tüm ülkeler ve tüm seyahat politikaları Halk Sağlığı Bakanlığı’nın web sitesinde (kısaca “MoPH” olarak bilinir) yayınlanmaktadır. planlanıyor.

Katar Turizm Operasyonları Direktörü Berthold Trenkel şunları söyledi: “Ziyaretçilerimize en iyi Orta Doğu misafirperverliğini ve Katar’da yeni ve keşfedilmemiş maceraları deneyimleme fırsatını sunarak turizm teklifimizi genişletmeye devam ediyoruz. Bu aile eğlencesi destinasyonu. Havaların soğumasıyla birlikte, şimdi Katar’a seyahat etme ve kış güneşinden kaçma zamanı. Hedefinizi gerçekleştirme zamanı!”

Katar’da ikamet etmeyenlerin seyahatlerinden önce www.ehteraz.gov.qa web sitesindeki ön kayıt platformu aracılığıyla PCR testi, aşı sertifikası almaları ve kayıt yaptırmaları gerekmektedir. site ülkeye gelmeden 24 ila 72 saat önce.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz