İzmirliler “Hayalime Ortak Ol” diyor

36
0

Uzun bir aradan sonra 2021-2022 döneminin yüz yüze eğitime açılması birçok veli ve öğrenciyi ev, yurt ve burs arayışına itti. Özellikle eğitim hayatını ailesinden uzakta sürdüren öğrenciler, sadece devlet destekli değil, kurumsal burslara da başvuruyor. İzmir merkezli Hayalime Ortak Ol Derneği, daha fazla öğrenciye burs imkanı sağlamak için kurumsal bağışları teşvik etmek için bir burs sistemi geliştirdi. Dernek Kaynak Geliştirme Sorumlusu Büşra Sütcü, “Bulut Projesi ile desteklediğimiz çocuk ve gençlere eğitim, spor ve sanatta fırsat eşitliği sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Kurumsal Bağış Ağı Kurmak

Proje ile eğitim destekçisi olmak isteyenleri bir ağda toplamayı ve kurumsal bağış ağlarını sistemli bir şekilde geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Büşra Sütcü, “Dernek Türkiye genelinde çok sayıda eğitim gönüllüsü olduğunu gördük, Özellikle İzmir’de firmamızın yanında olmak isteyen ve bireysel desteğinin yanı sıra kurumsal olarak nasıl destek olabileceklerini soran İzmirliler. Kurumsal bağışçıların eğitim destekçisi olabilmeleri için yerel işletmelerin katılımıyla başlayıp genel olarak Türkiye’ye ulaşmayı hedefleyerek bu konuda neler yapabiliriz diye düşündük, bir burs oluşturduğumuzu söyleyerek projenin çıkış noktasını anlattı. güvenilirlik, şeffaflık ve hesap verebilirliği önemseyen bir sistem.

Kurumları Eğitim Destekçisi Olmaya Davet Ediyor

Öğrencileri eğitimin yanı sıra spor ve sanatta da desteklediklerini belirten Büşra Sütcü, “Hayalleri olan, hayaline ulaşmak için çaba sarf eden, ekonomik, sosyal veya duygusal anlamda başarılı olan insan çoktur. Yeterince desteğe sahip olmadıkları için hayallerine ulaşmakta zorlananlar. Dernek olarak öğrencilerimizin hayallerine giden yolda ekonomik, sosyal ve psikolojik destek mekanizmaları oluşturuyoruz. Bu mekanizmaları kurarken işletmelerin desteğinin ciddi bir fark yaratacağını biliyoruz. Geleceğin parlak isimlerini desteklemek isteyenler; Her ay düzenli olarak bağışta bulunabilen tüm küçük, orta veya büyük işletmeler Bulut Projesi aracılığıyla ağımıza katılıp destekleyebilir. Sizi davet ediyoruz.” Sözleriyle projeye destek çağrısında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz