İstanbul’da trafik yoğunluğu yaşanıyor

29
0

Şehirde D-100 karayolu ve TEM otoyolunun bazı noktalarında ana arterler ve caddelerde trafik yoğun.

Anadolu yakasında D-100 karayolu üzerinde Maltepe’den Kadıköy’e doğru Ataşehir ve Ümraniye’de trafik yoğun olurken, trafik Kartal istikametinde akıyor. Kozyatağı-Avrasya Tüneli yönünde zaman zaman trafik durma noktasına geliyor.

TEM’de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yönünde Kavacık ve Altunizade’de yoğunluk olduğu görüldü.

Avrupa yakasında D-100 karayolu Esenyurt mevkiinde başlayan trafik yoğunluğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişine kadar devam ediyor. TEM otoyolunun Gaziosmanpaşa mevkiinde başlayan yoğun trafik akışı Seyrantepe noktasında normale dönüyor. Beyoğlu sahil şeridindeki trafik yoğunluğu Beşiktaş çıkışına kadar etkili oluyor.

D-100 karayolu üzerinde Bakırköy’den Haliç yönüne, TEM Mahmutbey gişelerinden Edirne yönüne O3 ve otogar bağlantı yollarına kadar yoğunluk gözlemleniyor. Sultangazi, Bayrampaşa ve Esenler’de sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle trafik yoğunluğu arttı.

D-100 karayolunun Haramidere mevkiinde trafik Avcılar istikametinde ilerlerken yan yolda tıkanıklık yaşanıyor. Yoğunluk Avcılar, Küçükçekmece ve Büyükçekmece yönünde de görülüyor.

Eminönü çevresinde ise yağmur nedeniyle trafik akışında sorunlar yaşanıyor.

Öte yandan İBB verilerine göre trafik yoğunluğu saat 09:00 itibariyle yüzde 63 olarak ölçüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz