• YARIM ALTIN
  1.764,00
  % 1,05
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6121
  % 1,38
 • € EURO
  11,1501
  % 1,09
 • £ POUND
  13,2236
  % 1,14
 • ¥ YUAN
  1,5028
  % 1,21
 • РУБ RUBLE
  0,1364
  % 2,00
 • BITCOIN/TL
  587683,315
  % 5,64
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

İngiltere ayağa kalktı: Zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü okula istismar soruşturması

İngiltere ayağa kalktı: Zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü okula istismar soruşturması

Kredibanka.net – İngiltere ayağa kalktı: Zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü okula istismar soruşturması

İngiltere’de zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü bir okulda, zihinsel engelli öğrencilerin haftalarca odalara kapatılarak kötü muamele gördüğünün belirlenmesi üzerine çocuk istismarı soruşturması başlatıldı.

Çıkış Tarihi: 15:07 – 14 Ekim 2021

İngiltere ayağa kalktı: Zihinsel engelli çocuklar için okulda istismar soruşturması

İngiltere’nin başkenti Londra’nın kuzeydoğusunda yer alan ve özel eğitim ihtiyacı olan çocukların eğitim gördüğü Whitefield School’da yaşları 3 ile 19 arasında değişen çok sayıda çocuğun “inziva odalarına” kapatılarak tedavi gördüğü belirlendi. haftalarca kötü.

Zihinsel engelli öğrencilerin güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerle tacize uğradığının ortaya çıkması üzerine okulda soruşturma başlatıldı. Soruşturma raporunda 2014-2017 yılları arasında 300’den fazla zihinsel engelli öğrencisi bulunan Whitefield School’da öğrencilerin havalandırması ve ışığı yetersiz olan kilitli odalara kapatıldığı belirtildi. Raporda, önemli sayıda öğrencinin “davranışları iyi olmadığı” gerekçesiyle inziva odalarına yerleştirildiği, çocukların bu odalara yerleştirildiği konusunda ailelerin bilgilendirildiğine dair herhangi bir kanıt bulunmadığı belirtildi.

ARAŞTIRMA BAŞLADI

Büyükşehir polisinin önemli miktarda güvenlik görüntüsünü incelemesinin ardından, okul “organize suistimal” suçundan soruşturuldu.

Aileler okulda inziva odaları olduğundan bile haberdar olmadıklarını belirtirken, bir veli sözlü iletişim kuramayan ve özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarının engeli nedeniyle odalarda herhangi bir deneyim aktaramadıklarını ifade etmiştir. Aileler de çocuklarının davranışları nedeniyle okul tarafından sık sık arandığını ancak odaların kullanımından hiç bahsedilmediğini söyledi.

OTİZMLİ ÖĞRENCİYE TEKME VERDİLER

Okul yönetimi soruşturma için polisle birlikte çalıştığını söylerken, okuldaki odalarda vakit geçirdiği düşünülen bazı öğrencilerin velileriyle London Borough of Waltham Forest Council tarafından temasa geçildi. Mayıs 2017’deki bir rapora göre, bir öğretmenin 17 yaşındaki otizmli bir öğrenciyi tekmelediğini fark ettikten sonra, okul yönetimi aynı yıl velilere inzivaların kapatılacağını söyleyen bir mektup gönderdi. Ancak okul, mektupta güvenlik kamerası görüntülerinden bahsetmedi. Ocak 2017’deki incelemenin ardından okulun “yetersiz” olarak değerlendirildiği ortaya çıktı.

Korunaklı bir alan olarak tanımlanan inziva odaları, İngiltere’deki bazı okullarda istisnai durumlarda kullanılmaktadır. Resmi düzenlemelere göre, öğrencilerin kendileri veya başkaları için tehlike oluşturduğu düşünülen durumlarda son çare olarak çocuklar sakinleşmeleri için güvenli inziva odalarına alınır.

İngiltere'de Nusret'e şok suçlama İngiltere’de Nusret’e şok suçlama Kraliyet ailesini sarsan cinsel saldırı soruşturmasında yeni gelişme Kraliyet ailesini sarsan cinsel saldırı soruşturmasında yeni gelişme