İmamoğlu’dan Sümer’e: “Bilge kişiliğiyle anılarımızda taze kalacak”

25
0

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk futbolunun efsane isimlerinden Özkan Sümer’in Maçka’daki mezarını ziyaret etti. Sümer’in mezarına çiçek bırakıp dua eden İmamoğlu, “Bizden büyük bir iz bırakarak ayrıldı. Bilge kişiliği ile hafızalarımızda taze kalacaktır. Benim için çok değerli bir insandı.”

MACKA / TRABZON

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk futbolunun efsane sporcularından Özkan Sümer’in Trabzon Maçka’daki mezarını ziyaret etti. İBB tarafından Sümer’in kabrinde düzenlenen anma töreni İmamoğlu, merhum Sümer’in ağabeyi Rasim Sümer, yakınları, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP PM üyesi Sevgi Kılıç, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Beylikdüzü Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de katıldı. Sümer’in mezarına çiçek bırakan heyet, ünlü sporcuyu dualarla andı.

AİLE TEŞEKKÜRLERİ

Sümer’in pandemi nedeniyle toplu cenaze töreni yapamayacağını hatırlatan İmamoğlu, “Böyle bir program varken ziyaret etmek istedim. O benim hayatım için değerli bir insan. Aynı zamanda Türk sporu, Türk futbolu ve Trabzonspor için çok değerli bir insandır. Huzur içinde yatsın. Bize büyük bir iz bıraktı. Bilge kişiliği ile hafızalarımızda taze kalacaktır. Benim açımdan çok değerli bir insandı.” Sümer Ailesi adına konuşan Ali Kemal Sümer, “Böyle bir etkinliğin gerçekleşmesine vesile olan başta Başkanımız olmak üzere tüm dostlarına, tüm büyüklerine ve herkese teşekkür ederiz. Allah sizden razı olsun” dedi.

TÜRK FUTBOL TARİHİ

Özkan Sümer, 1940 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde doğdu. Zonguldak Kömürspor’dan sonra 1967’de Trabzonspor’un kurulmasıyla birlikte Yolspor bordo-mavili formayı giydi. 1978’de A Takımı’nın teknik direktörlüğüne atandı. 1978-1979 sezonunda Trabzonspor’daki ilk görevinde ligi ve Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanmanın sevincini yaşadı. Sümer yönetimindeki Bordo-Mavililer, 1980-1981 sezonunda lig şampiyonluğuna ulaştı. 2000 yılında yapılan olağan genel kurulda Trabzonspor Kulübü başkanlığına seçildi. Sümer Trabzonspor’da; Futbolcu, teknik direktör ve kulüp başkanı olarak görev yapan tek kişi olarak tarihe geçti. Trabzonspor’a ve Türk futboluna damgasını vuran Sümer, 21 Aralık 2020’de vefat etti.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz