Herkese Kredi İmkanı Doğdu! Üstelik Kredilerde Yeni Faiz Oranları Yüzleri Güldürüyor

 Herkese Kredi İmkanı Doğdu! Üstelik Kredilerde Yeni Faiz Oranları Yüzleri Güldürüyor
Okunuyor Herkese Kredi İmkanı Doğdu! Üstelik Kredilerde Yeni Faiz Oranları Yüzleri Güldürüyor

Günümüzde bireysel ihtiyaçlarımız için araba alıp satarken ya da konut alımlarımızda nakit ihtiyacı meydana gelir. Bu nakit ihtiyaçlarında ise bankalar devreye girer. Belirli faiz oranları ile bankalar geri ödemeli olarak insanlara kredi imkanı sunar. Merkez Bankası yeni kredi faiz oranlarını açıkladı ve bankalar yeni faiz oranlarını belirledi.

Bilindiği üzere ihtiyaç kredisi temel ihtiyaçlarımız için kullanılmakta olan bir kredi çeşididir ve 36 aya kadar vade imkanları bulunur. Bazı bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları ise şu şekilde;

Akbank çalışan müşterilerine 1,67 üzerinden kredi vermekteyken çalışmayan müşterilerine ise 1.79 dan ihtiyaç kredisi vereceğini açıkladı.

TEB Bankası 1.59 dan ihtiyaç kredisi veriyor. Türkiye İş Bankası 1.69 dan, Denizbank 1.94 den ihtiyaç kredisi vereceğini bildirdi.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Günümüzde 0 veya 2. el taşıt alımlarında da bankaların taşıt kredisi adı altında sunmuş oldukları krediler mevcuttur. Taşıt kredilerinde ise 48 aya kadar vade imkanları sunuluyor.

Bankalar gerekli gördüğü durumlarda kefil veya ipotek isteyebilirler. Taşıt kredilerinde ise faiz oranları Halkbank tarafından 1.54 faizle taşıt kredisi imkanı sunulmaktayken, Akbank tarafından 1.53 olacağı deklare edildi.

Bankalar arasında ufak oynamalar olsa da genelde faiz oranları belirtilen seyirlerde gidiyor.

En Uygun Konut Kredisi Avantajları

Konut kredisi yıllardır bir ev sahibi olma hayali kuran müşteriler için bankaların sağlamış olduğu bir kredi çeşididir. Genelde 120 ay yani 10 yıla kadar vade imkanı sunulmaktadır. Vakıfbank konut kredisi konusunda en uygun krediyi sağlıyor denebilir.

1.28 faizle 120 ay vadeye kadar kredi imkanı sunmakta ve müşterilerinin ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmektedir.

Maksimum Kaç Ay Vade ile Hangi Kredi Kullanabilirim?

Kredilere uygulanacak olan vade tamamıyla kredi çeşidiyle alakalı bir konudur. Yani ihtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vade imkanı bulunurken, konut kredilerinde 120 aya, taşıt kredilerinde 48 aya kadar vade imkanı vardır.

Faiz oranları bankadan bankaya değişmekle beraber müşteriden müşteriye de değişmektedir. Kredi notundan gelir durumuna kadar bireylerin birçok özelliği kredi faiz oranlarının belirlenmesinde birer etmen olmaktadır. İhtiyacınız durumunda en cazip gelen bankaya giderek anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın