Hamit Altıntop’tan Ferdi Kadıoğlu açıklaması!

30
0

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop, TRT Spor’a açıklama yaptı.

“Şahsen Stefan Kuntz’un oyunculuk zamanını çok iyi hatırlamıyorum.” kim demiş A Milli Takım Menajeri Hamit Altıntop“Araştırmada maçlarını analiz etme şansım oldu. Futbolun her alanında görev aldı. Farklı deneyimler kazandı. Buradaki en önemli faktör son 5 yıldı. 2016-21 yılları arasında Almanya Umut Milli Takımı’ndaki çalışmaları. 3 final oynayıp 2 tanesini kazanarak.. Genç yaş grubuyla çalışmanın ve onları takım yapmanın kolay olmadığını hocalarımız biliyor. 1995-96 Beşiktaş tecrübesi de onun için bir artıydı. birbirine çok yakındı, hırslıydı, hedefleri büyüktü… Öte yandan istişareye açıktı, uyumluydu, sevecendi. Hocamızın bir yapısı var.” dedim.

“Dünya Kupası şansımızı korumak istiyoruz”

Norveç maçına değinen Hamit Altıntop, “Norveç’in yenilgisi elbette dünyanın sonu olmayacak ama şekli çok önemli. Modern futboldan bahsettiğimizde özgüveni yansıtan bir takım istiyoruz. Bunu sahaya yansıttığınızda ve kaybettiğinizde bu kabul edilebilir bir şey olabilir.Futbolda her şey olur.Buraya geldiğimiz ilk günden itibaren.Gösterdiğimiz olay herkesi dahil etmek istediğimizdir.Medyayı,insanlarımızı. .. İki futbolcumuz her gün basınla iletişim kuruyor.Özellikle Milli Takım’ın görevi sadece maç kazanmak değil.Örnektir, mütevazidir, halkımıza umut verir… Bu unsurlar aynı zamanda bizim için çok önemli” dedi. “Önemli ama skorun öneminin farkındayız. Kazanmak için oynayacağız. Cuma günü daha iyi bir futbol yansıtmak ve maçı kazanmak istiyoruz. Dünya Kupası şansımızı korumak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Bu bir kulüp değil! Bayrak, milli takım seçilmedi”

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Ferdi Kadıoğlu’nun milli takım için kendisiyle temasa geçtiğini söyleyen Hamit Altıntop, “Ferdi Kadıoğlu, ülkemizde çok değerli bir kulüp olan Fenerbahçe’de oynuyor. Çok yetenekli bir futbolcu. Kendisiyle temasa geçtik. Üç seçeneği olduğunu söyledi. Halihazırda Hope milli takımında oynayan Hollanda için ve Bizim Türkiye… Burada kendisi karar vermeli.Karar verdikten sonra, eğer Türk pasaportu varsa, Hollanda Umut Milli Takımı’nda oynadığı için FIFA’ya başvurabilir ve hocamız takımda olmak isterse, o burada olacak.Bayrağı görmek isteriz milli takım seçilmedi.Bu konuda çok hassas olduğumu belirtmek isterim.Bu konuda kimseyi çok ağır bir şekilde eleştirmek istemiyorum.18-19 yaş yaşlılar çok zulme uğruyor ama bu kararları kendileri söylese daha iyi olur burası kulüp değil sokağa çıkıyoruz bir futbolcuya ‘bizim için oynar mısın’ diyoruz. “Sanırım istediğim mesajı iletebildim. Milli takım her zaman çok değerlidir. Bayrağımız sorgulanamaz, seçime açılamaz. Burada herkes tarafını açıkça göstermeli. En şeffaf şekilde doğru kararı vermeye çalışacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz