Hager, enerji maliyetlerine tasarruf sağlıyor

35
0

Enerji dağıtımı, bina otomasyonu, kablo yönetimi ve enerji verimliliği alanlarında faaliyet gösteren Hager Group, elektrik enerjisi maliyetlerini doğru ve hızlı bir şekilde analiz ederek işletmelere giderlerinde önemli tasarruflar sağlıyor. tir.

 Türkiye’de geçen yıl elektrik tüketimi 290 milyar 856 milyon 21 bin kWh oldu. Bir önceki yıla göre %0,14 artan elektrik tüketimi, şirketler için en yüksek işletme gideri olarak dikkat çekiyor.

Enerji maliyetlerini azaltmak için Hager sürdürülebilir çözümler geliştirir. Enerji tüketiminin yaşandığı noktalarda geçmişten gelen detaylı bilgiler, enerji tüketiminin kontrol altına alınmasında kilit rol oynamaktadır. Ne olduğunu ve sistemi nasıl etkilediğini kolayca anlayabilir. Tasarruf yaparken tesisin konfor koşullarından ve normal çalışma koşullarından sapmamak büyük önem taşımaktadır.

Hager Enerji İzleme Sistemi, kullanıcının verileri yorumlamasına yardımcı olmak için akıllı raporlar sunar. SistemÂ, farklı üretim ve tüketim kaynakları için aylık veya haftalık veriler sağlar. Ayrıca karşılaştırmayı otomatik olarak gerçekleştirir. Kullanıcı sistemde yapılan değişikliklerin sonuçlarını otomatik olarak görebilir. Bu sayede kısa sürede potansiyel tasarruflar tespit edilir ve işletme maliyetleri düşmeye başlar.

Kullanıcılara birçok alanda çözümler sunulmaktadır

Hager, sistemi bir dizüstü bilgisayar veya tablet aracılığıyla 5 ila 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılandırır. Bu kadar kısa sürede devreye alınmasına rağmen standart akıllı cihaz ekleme sihirbazları ile çok faydalı raporlar anında ortaya çıkmaya başlıyor. Sistem ayrıca Hager’in koruma cihazları ile entegrasyon sağlar ve sistemdeki uyarı ve arızaları otomatik olarak bildirir. Bu sayede konutlardan ticari binalara ve endüstriyel tesislere kadar birçok alanda kullanıcılara çözümler sunulmaktadır.

Hager agardio.manager ile güvenilir bilgi

Enerji ölçüm ve elektriksel koruma cihazlarının genellikle Modbus protokolü ile haberleştiğinin altını çizen Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker Worker, ‘Modbus’ cihazı  Hager agardio.manager, akıllı, becerikli ve her zaman güncel sunucu çözümüdür. enerji izleme sisteminin kalbi. Hager agardio.manager hem bilgi sağlar hem de sağlar  Hager Enerji İzleme Sistemi, gerekli ölçümleri yaparken, bilgisayara ihtiyaç duymadan verileri de saklar ve toplar. Bağlı cihazların aktivitelerini de kaydederek ve sorgulayarak elektrik tesisatlarının tüketimini ölçtüğünü söylüyor.

Kişi başına tüketilen enerji miktarı artıyor

Elektrik dışında farklı enerji kaynaklarına da harcama yaptıklarını belirten İlker İşgör şöyle devam ediyor: “Bu kaynaklara doğalgaz, petrol gibi örnekler verebiliriz. Tüm bu kaynaklar farklı birimlerde hesaplanır. Bu nedenle kişi başına enerji tüketimi söz konusu olduğunda tüm bu kaynaklar tek bir birime dönüştürülmektedir. Â Ton petrol eşdeğeri/Kişi (TOE/Kişi) olarak hesaplanır. Bu durumda; Türkiye’de 1990 yılında kişi başına düşen enerji tüketimi 0,94 TEP iken, 2018 yılında kişi başına düşen nihai enerji tüketimi 2018 yılında 1,75 TEP olmuştur. 2,07 TEP olduğunu görüyoruz.’

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz