Güvenlik Uzmanı Mete Yarar yaşananları canlı yayında anlattı: Kendilerini feda ettiler

26
0

6-7 Ekim 2014’te Selahattin Demirtaş’ın çağrısıyla sokaklara dökülen PKK yandaşları onlarca kişinin ölümüne neden oldu. Olaylarda iki polis şehit olurken, 35 kişi hayatını kaybetti.

Güvenlik Politikası Uzmanı Mete Yarar, kanlı saldırının yıl dönümünde katıldığı bir televizyon programında teröristlerin hain saldırılarını anlattı.

‘Keşke YASIN BÖRÜ’NÜN ANNESİ TELEVİZYONA ÇIKARILSA’

Başak Demirtaş’ın televizyona çıkıp kurban edebiyatı yapmasına tepki gösteren Yarar, “Keşke Yasin Börü’nün annesi serbest bırakılsaydı ve muhataplara oğlunun televizyonda neden öldürüldüğünü sorsaydı. Genç adamın tek suçu muhafazakar Kürt olmasıydı. o gün.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde o dönemde meydana gelen bir olayı anlatan Yarar, “Sur’daki barikatların ilk gecesi, daha önce tespit ettikleri tamamı Kürt muhafazakar ailelerin evlerine saldırdılar. 155 Polis İmdat’ı arayıp, ‘Evime saldırıyorlar. Şu anda eşimi ve üç çocuğumu tuvalete götürdüm” diyor. Gelip yardım edin diyor.” dedim.

‘Polis için canlarını feda ettiler’

Aynı kişinin üç-dört dakika sonra tekrar polisi aradığını söyleyen Yarar, vatandaşın şu sözlerle polis ekipleri için canını feda ettiğini söyledi:

“Buraya bize yardım etmeni istedim. Ama senin için yaptıklarını görüyorum. Evimiz bomba, EYP, patlayıcı, keskin nişancılarla çevrili. Roketli insanlar görüyorum. Buraya gelirsen daha çok şehit verilecek. Sana hakkımı veriyorum. Gelmeni istemiyorum. Sadece yarın gel, cesetlerimizi buradan al, düzgünce göm.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz