Gelecek Varlık’ın halka arz başvurusu onaylandı

33
0

Fiba Grubu şirketlerinden Future Asset’in halka arzına ilişkin izahnamenin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı başvuru onaylandı. Talep toplama tarihleri ​​14-15 Ekim 2021 olarak belirlendi. Halka arzda 300-360 milyon TL kaynak beklediklerini belirten Future Varlık Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan, “Bağımsız araştırmaya göre aktarılan toplam bakiyenin varlık yönetim şirketlerine birkaç yıl içinde 136 milyar TL’ye ulaşabileceğini ve yeni yatırımlar gerektiren bu alanda sektörümüzün yolunun açık olduğuna inanıyoruz. Yatırımcılarımızla birlikte sektördeki lider konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Toplam yatırım tutarı, satın alınan anapara ve tahsilat büyüklüğü ile varlık yönetimi sektöründe lider konumda olan Future Asset; 14-15 Ekim 2021’de halka arz edilecek. Garanti Yatırım öncülüğünde 14-15 Ekim’de yapılacak halka arzda mevcut ortaklardan Fiba Holding’e ait toplam 8,8 milyon hisse ve toplam sermaye artırımı kapsamında 13,2 milyon adet hisseden oluşan ek satışlar hariç 22 milyon adet, ek satışlar dahil toplam 26,4 adettir. milyon hisse satışa sunulacak. Sabit Fiyatlı Ön Talep Toplama yöntemiyle satılacak olan halka arz sonrasında Future Asset’in halka açıklık oranı ek satışlar hariç yüzde 15,75 ve ek satışlar dahil yüzde 18,9 olacak.

Oransal dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek hisselerin yüzde 40’ı Yerli Bireysel Yatırımcılara, yüzde 20’si Yerli Yüksek Uygulamalı Yatırımcılara, yüzde 30’u Yerli Kurumsal Yatırımcılara ve yüzde 10’u Yabancı Kurumsal Yatırımcılara tahsis edildi.

“Yatırımlar varlık yönetimi sektörünün finansal gücünü artıracak”

Future Varlık Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan, PwC tarafından yayınlanan Türkiye TGA Satış Piyasası raporuna göre, önümüzdeki üç yıl içinde 63 ile 88 milyar TL arasındaki alacakların satılabileceğini ve varlık yönetimi sektörünün finansman gücünün artmasının endişe verici olduğunu belirtti. tüm finansal sistem.

“Bağımsız araştırmalara göre varlık yönetim şirketlerine aktarılan toplam bakiyenin birkaç yıl içinde 136 milyar TL’ye ulaşabileceğini tahmin ediyor ve sektörümüzün yeni yatırımlar gerektiren bu alanda net bir patika olduğuna inanıyoruz. Bu arzdan kaynak beklentimiz 300-360 milyon TL arasında. Sektördeki bu gelişmede yatırımcıları ortak olarak görmek ve onları yanımızda görmek istiyoruz. Yatırımcılarımızla birlikte daha fazla kişi ve kuruma finansal özgürlük sağlamayı ve müşterilerimize sunacağımız yeni fırsatlarla sektördeki lider konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Future Asset, 2021 yarıyıl verilerine göre 1,9 milyar TL’lik yatırımla bankaların takipteki alacaklarının 17,4 milyar TL’sini devraldı. Kurulduğu günden bu yana 1,6 milyon gerçek ve tüzel kişinin borcunu devralan Future Varlık, toplamda 500 bini aşkın müşterisine finansal özgürlük de kazandırdı.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz