“Geçmişi konuşmak yararlı olmayacaktır”

28
0

Dünya Kupası Elemeleri’nde Norveç ile karşılaşacak Milli Takım’dan Burak Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Burak Yılmaz, “Maçın öneminin farkındayız. Puan kaybetmeye tahammülümüz olmayan bir maç. Yeni bir atmosfer, yeni bir ortam, yeni teknik direktörümüz… Onu sizin gibi desteklemek zorundayız. Orada. Zaferden başka düşüncesi olmayan bir Milli Takımdır.” dedim.

Genç bir takımları olduğunu belirten Burak, “Arkadaşlarımız çok genç. Ama onlar da tecrübeli. Fazla desteğe ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Ben futbolda ağabey olmaya inanmıyorum. Tabii ki, Gerekli görüşmelerim var. Her iki tarafın da birbirinden öğreneceği şeyler var.” ifadeleri kullandı.

“Öğretmenimize zaman ayırmak ve ona destek olmak gerekiyor”

Milli Takımın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz’ı değerlendiren başarılı oyuncu, “Hocamızla 3 gündür beraberiz. Bu kısa sürede sahada köklü değişiklikler yapması onun için zor. Ama yapacak. Ufak dokunuşlar hocamıza zaman ayırıp destek olmak lazım yarınki maçta gerekli etkiyi yapacağını düşünüyorum.” dedi.

“Takım üzerinde baskı yok ama baskı olması gerektiğini düşünüyorum”

Kaptan Burak Yılmaz, “Geçmişi konuşmanın faydası olmaz” diyen kaptan Burak Yılmaz, “Geçmişi sizinle başka bir zaman konuşmaya hazırım. Ama zamanı değil. Takım üzerinde herhangi bir baskı yok ama ben. baskı olması gerektiğini düşünüyorum. Futbolcuyu canlı ve güçlü tutan en önemli unsur baskıdır. Arkadaşlarımız rahat, stresten ve internetten uzak durmaya çalışıyoruz. Öğretmenimiz onun üzerindeki baskıyı kaldırmaya çalışıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz