Fransız sağcı adaydan garip seçim vaadi

4
0

Kredibanka.net – Fransız sağcı adaydan garip seçim vaadi

Fransa’da önümüzdeki yıl yapılacak seçimler öncesinde aşırı sağın adaylarından Marine Le Pen vaatlerini açıkladı.

Çıkış Tarihi: 10:17 – 14 Ekim 2021

RTL Radio radyo istasyonuna konuşan Marine Le Pen, gelecek yıl seçilmesi halinde Fransa’daki rüzgar türbinlerini devireceğini ve yenilenebilir enerjiye yapılan yardımı sonlandıracağını söyledi.

Fransa’da önümüzdeki yıl nisan ayında seçimlere gidecek olan aşırı sağın tek adayı olan Le Pen, seçim kampanyasıyla gündeme gelen aşırı sağcı isim Eric Zemmour’u zor durumda bırakacak. Son açıklamalar, adaylığını da ortaya koyuyor.

“Güneş ve rüzgar enerjileri yenilenebilir enerjiler değildir. Başkan olursam, inşaatlarını durduracağım. Her yıl vergi mükelleflerinden 6 ila 7 milyar avro yenilenebilir enerji geliyor. Nükleer sanayiyi destekleyeceğini ifade eden Le Pen, “Fransa’daki nükleer tesisleri yenileyerek daha küçük modüler reaktörlerin yapımına destek vereceğim” dedi.

Enerjisinin %75’ini nükleer santrallerden sağlayan Fransa, güneş ve rüzgar enerjisi yatırımlarında Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinin gerisinde kalıyor.
Fransa'da seçim yarışı kızışıyor: Zemmour, Le Pen'i geride bıraktı Fransa’da seçim yarışı kızışıyor: Zemmour Le Pen’i geride bıraktı

Aday olması beklenen Zemmour'dan tartışmalı talep: Müslüman isimleri yasaklanmalı Aday olması beklenen Zemmour’dan tartışmalı talep: Müslüman isimleri yasaklanmalı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz