Fransa’da her gün 49 çocuk istismara uğruyor

4
0

Fransız basını bu yıl 49 çocuğun cinsel istismara uğradığını ve bu yıl her gün polis ve jandarma 68 çocuğun cinsel saldırı veya istismara uğradığını bildirdi.

Sözcü.com.tr

Yayınlanma: 16:27 – 13 Ekim 2021

Fransa'da her gün 49 çocuk istismara uğruyor

Fransa’da günlük çocuk istismarı, cinsel saldırı ve taciz haberlerinin sayısı kanı dondurdu. Fransız basınına yansıyan habere göre, 2021 yılında polis ve jandarma, her gün 49 çocuğun cinsel istismara uğradığı bilgisini aldı.

Çocuklara yönelik cinsel saldırı ve cinsel tacize ilişkin polis ve jandarmalara günde ortalama 68 ihbar geldiği bildirildi.

Paris’in güneyindeki Rosny-sous-Bois Eğitim Merkezi’nde her yıl 200 jandarma, cinsel şiddet mağduru çocukları dinlemek için 2 hafta eğitim veriyor. Eğitim Merkezi Müdürü Jean-Michel Breton, çocuğu etkilemeden travmatik bir istismar hakkında mümkün olduğunca fazla ayrıntı elde etmenin en hassas soruşturmalardan biri olduğunu söyledi.

Öte yandan Fransa’da, her iki tarafın rızasıyla dahi olsa 15 yaşın altındaki bireylere yönelik her türlü cinsel eylemin tecavüz sayılmasını öneren yasa tasarısı Nisan ayında onaylandı.
Fransa'da raylarda oturan göçmenlere tren çarptı Fransa’da raylarda oturan göçmenlere tren çarptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz