Ethereum Balinaları Etkinliğini Artırıyor

5
0

Önde gelen altcoin Ethereum (ETH), yeni günde yönünü aşağı çevirdi. Haftaya düşüşle başlayan ancak 3.371 dolardan yakaladığı ivmeyle 3.620 dolara yükselen popüler kripto para, yeniden düşüşe başladı. Zincir üstü veri analiz sitelerinden Santiment, yeni günde Ethereum fiyatını önemli ölçüde etkileyebilecek veriler paylaştı. Santiment tarafından paylaşılan tabloya göre, tezgah üstü Ethereum balinaları aktivitelerini artırıyor.

Önde gelen altcoin Ethereum (ETH), 3.600 dolar seviyelerinin üzerine çıkamadı. Ekim ayının ilk gününde Bitcoin öncülüğünde başlayan yükseliş trendinde büyük ivme kazanan ETH, kısa sürede 3.600 dolar seviyesine ulaştı. Ancak 3.700 dolar seviyelerine ulaşmak için çeşitli girişimlerde bulunan lider altcoin, bu girişimlerde başarısız oldu ve 3.500 dolara kadar geriledi.

Borsa Üzerinden Ethereum Varlığı Artıyor

Ethereum yeni günde kötü performans gösterse de, paylaşılan zincir üstü veriler olumlu bir görüntü ortaya koyuyor. Popüler on-chain veri analiz sitelerinden biri olan Santiment, yeni günde kurumsal sosyal medya hesabında Ethereum için önemli bir grafik paylaştı. Santiment tarafından paylaşılan grafik, tezgah üstü ilk 10 Ethereum balinasının, ilk 10 kripto para borsası balinasından 4 kat daha fazla ETH’ye sahip olduğunu vurguladı:

“Ethereum’un ilk 10 tezgah üstü balina adresi oranı yükselmeye devam ederken, ilk 10 borsa adresi düşüyor. İkisi arasındaki oran, fiyata yakından bağlı olduğunun kanıtı ve bu orandaki bu artış boğalar için iyi bir işaret olmaya devam ediyor.”

Bu verileri yorumlayan piyasa analistleri ise borsa dışında Ethereum miktarının artmasının fiyat açısından oldukça olumlu bir ortam sağladığını belirtiyor. Uzmanlar, borsalarda artan ETH miktarının fiyat üzerinde satış baskısı yaratabileceğine dikkat çekiyor.

Bu Seviye Aşılmalı

Kıdemli kripto para piyasası analistlerinden Aayush Jindal, gün içinde paylaştığı Ethereum (ETH) teknik analizinde lider altcoin için önemli destek ve direnç seviyelerini açıkladı. ETH’nin 3.650 dolar seviyesini aşamamasının kötü bir durum olduğunu belirten Jindal, 3.550 dolar seviyelerinin yeni bir trendle yakalanamayacağı senaryoda düşüşün devam edebileceğini belirtti. Tecrübeli analiste göre düşen kanal içerisinde hareket eden ETH, bu seviyeleri aşmayı başarırsa tekrar güçlü bir yükseliş trendi yakalayabilir:

“Ethereum 3.650 dolarlık direnci kıramadı. 3.620 dolardan yüksek bir seviye oluşturdu ve aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. Önde gelen altcoin şu anda 3.550 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. İlk büyük direnç 3.550 dolar seviyesinde. Ayrıca saatlik grafikte 3.550$ civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş kanalı var. ETH 3.550 dolar ve 3.560 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkamazsa düşüşüne devam edebilir. Bu süreçte ETH 3.300 dolara düşebilir.”

Yakılan ve Kilitlenen ETH Miktarı Artıyor

Londra güncellemesi ile büyük bir ivme kazanan Ethereum ağı için önemli rakamlar gelmeye devam ediyor. Etherburned.info sitesine göre yakılan ETH sayısı dün 500.000’i aştı ve yeni günde 511.000 adede ulaştı. Ethereum 2.0’a kilitlenen ETH miktarı yeni günde 8,2 milyona yaklaştı. Geçen hafta kilitlenen ETH miktarı 7,8 milyon adetti. Son veriler, bir hafta kadar kısa bir sürede 400.000 yeni ETH’nin Ethereum 2.0’a kilitlendiğini ortaya koyuyor. Uzmanlar, artan bahislerin fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu vurguluyor.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz