Enerjisa Enerji ve Brisa, hızlı şarj istasyonu sayısını artırmayı hedefliyor

33
0

Enerjisa Enerji’nin çoğunlukta olduğu Türkiye’nin ilk ve en hızlı elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj ile müşterilerine kesintisiz bir seyahat deneyimi sunmak için sektöre öncülük eden lastik sektörünün lideri Brisa iş birliği kapsamında 8 hızlı elektrikli Şu ana kadar şarj istasyonları devreye alındı. fiş. Brisa’nın hızlı bakım hizmet zinciri Otopratik mağazalarında yıl sonuna kadar devreye alınan istasyon sayısının, hızlı şarjı tam olarak destekleyerek 17’ye çıkarılması hedefleniyor.

2019 yılında, Türkiye genelinde 251 lokasyonda 468 prizli araç şarj istasyonu ağıyla en hızlı şarj istasyonu haline gelen Eşarj ile lastik sektörünün lideri Brisa arasında, müşterilerinin kesintisiz seyahat deneyimi. Brisa, anlaşma kapsamında seçili hızlı bakım ve servis zinciri Otopratik mağazalarında elektrikli araç şarj istasyonları açmaya başladı. Bu kapsamda İstanbul, Bursa, Denizli, Antalya, Tekirdağ, Trabzon ve Adana’da bulunan Brisa Otopratik mağazalarında 8 istasyon hizmet vermeye başlamıştır. Brisa ve Eşarj, elektrikli araçların yaygınlaşması için önemli bir ihtiyaç olan bu istasyonların sayısını yeni anlaşma ile yılsonuna kadar 17 hızlı istasyona çıkarmayı hedefliyor.

Son dönemde ülkemizdeki hibrit ve elektrikli araç sayısının artmasının ardından taraflar arasında imzalanan anlaşma kapsamında Mersin, Ankara, Amasya’daki Otopratik noktalarının eklenmesiyle servis noktası sayısının 17’ye çıkarılması hedefleniyor. ve Diyarbakır illerinde önümüzdeki günlerde mevcut priz sayısı yaklaşık 50’ye çıkacak.

Küresel enerji trendlerini ve Türkiye dinamiklerini yakından takip eden Enerjisa Enerji, bu trendlerin merkezinde yer alan e-mobilitenin karbon emisyonlarının azaltılması ve 2030 hedeflerine ulaşılması açısından büyük önem taşıdığının bilinciyle hareket etmektedir. ve 2050 tüm dünyada benimsendi. Bu anlamda sürdürülebilirliğe odaklanan, enerji ve doğal kaynakların kullanımında doğa dostu teknolojilerin uygulanması ve tasarruf önlemleri konusunda çalışmalar yürüten Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji’ye sahip ilk elektrikli şarj istasyonu işletmecisi olmanın gururunu yaşıyor. Türkiye’de Sertifika (IREC).

150.000 şarja ulaşan ilk şarj istasyonu firması olarak yapacağımız işbirlikleri ile bu sayıyı katlanarak artırmayı hedefliyoruz. ”

Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, artan elektrikli araç sayısının bu anlamda hizmet ağının artmasına neden olduğunu belirterek, “Sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi konuları gündemde. sadece ülkemizin değil tüm dünyanın gündemi iş alanımızdır. için büyük önem taşıyor Daha önce de belirttiğimiz gibi 2030 yılına kadar 2,5 milyon ton karbon salınımına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Özellikle geliştirdiğimiz iş birliklerinin de katkısıyla bu hedefe adım adım ilerliyoruz. Brisa ile bu alandaki işbirliğimiz bu anlamda kırılma noktalarından biridir. Aslında çarpan etkisi olduğunu düşünüyoruz. Pandeminin etkilerinin oldukça şiddetli hissedildiği 2021 yılında 150.000 şarja ulaşan ilk şarj istasyonu firması olarak yapacağımız işbirlikleri ile bu sayıyı katlanarak artırmayı hedefliyoruz. Elektrikli araç pazarının hareketlenmesine ve yollardaki elektrikli araç sayısının her geçen gün artmasına paralel olarak bu alandaki yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Değişen mobilite alışkanlıkları kapsamında müşterilerimize kesintisiz bir seyahat deneyimi yaşatmak için çalışmalarımıza hız veriyoruz” dedi.

İşbirliğine ilişkin görüşlerini aktaran Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, “Türk lastik sektörünün lideri olarak, değişen tüketici alışkanlıkları ve mobilite alanındaki yeni ihtiyaçlar ile bu alandaki çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu kapsamda sektörümüzde mobilitenin dönüşümünde öncü olma hedefimiz ile elektrikli araçlar için şarj çözümü sunmak için Eşarj ile güçlerimizi birleştirdik. Kapsamlı bir saha araştırması ve altyapı çalışmasının ardından müşterilerimizin her türlü servis ve bakım ihtiyaçlarını tek noktadan karşıladığımız Otopratik mağazalarımızda Eşarj hizmetimizi yaygınlaştırmaya başladık. Özellikle yüksek teknoloji ve hızlı şarj kapasitesine sahip istasyonlar ile elektrikli araçları tercih eden kullanıcılara kaliteli hizmet sunuyoruz. Bu süreçte yanımızda olan hizmet noktalarımıza ve iş ortaklarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Hizmetlerimizi erişilebilir kılmaya, çeşitlendirmeye ve kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda gelişmeye devam edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz