Emirates, 750 Milyon Dolar Değerinde 5 Yıllık Kredi Sağladı

37
0

Emirates, Dubai’nin en büyük bankası NBD ile büyük bir finansman anlaşması imzaladığını duyurdu. 30 Eylül’de imzalanan anlaşma ile havayoluna 750 milyon USD sağlanacak.

Emirates, alacaklarla bağlantılı olarak ilk kez bir kredi aldı. Â Havayolu, pandeminin başlangıcından bu yana Dubai’den 3,1 milyar dolarlık devlet desteği aldı. Â Son 1,1 milyar dolar, havayolunun 2020/21 mali yılının tamamı için 5.5 milyar dolarlık büyük bir kayıp bildirdiği Haziran ayında teslim edildi. Bu, havayolunun operasyondaki ilk yıllarından. Bu, o zamandan beri bildirdiği ilk hasardı.

Ek likiditeye erişim ile Emirates, bunun seyahatin anlamlı bir şekilde yeniden başlamasını sağlayacağını umuyor. NBD’nin kurumsal ve kurumsal bankacılık başkanı Ahmed Al Qassim, açıklamasına şunları ekledi:

“Türünün ilk örneği olan bu işlem, NBD Grubu’nun bölgedeki en büyük havayolu şirketi olan Emirates’i destekleme taahhüdünü gösteriyor. Lider bir bölgesel banka olarak, uzun vadeli hedeflerimize bağlıyız ve sizi desteklemek için sürekli olarak yeni ve yenilikçi finansman çözümleri arıyoruz.

Dubai, 2025 yılına kadar en çok ziyaret edilen şehir olmaya hazırlanırken, Emirates Havayolu ile bu kadar önemli işlemlerle bu hedefe ulaşmak için üzerimize düşeni yapmayı dört gözle bekliyoruz. dedim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz