Donald Trump: Beni hala özlemediniz mi?

7
0

Eski ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın izlediği politikaların başarısız olduğunu belirterek, “Beni hala özlüyor musun?” dedim.

Sözcü.com.tr

Çıkış: 21:21 – 13 Ekim 2021

Donald Trump: Beni hala özlemiyor musun?

ABD’de yapılan bir dizi ankette ABD Başkanı Joe Biden’a destek azalırken, RealClearPolitics’in bu hafta yayınladığı anket, Biden’ı onaylayanların yüzde 42’nin altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

Anketlerin ardından, eski ABD Başkanı Donald Trump yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

* Covid-19 salgını kontrolden çıkıyor, mağazalarımızda az sayıda ürünle tedarik zincirimiz çöküyor.

* Afganistan’da aşağılandık, sınırımız tam bir felaket, gaz fiyatları ve enflasyon hızla yükseliyor. Biden’ın durumu nasıl? Beni hala özlemedin mi?

BİDEN’E DESTEK AZALIYOR

Amerikalılar, yaklaşık 9 aydır görevde olan Başkan Joe Biden’ı onaylamadıklarını söylüyorlar. VOA Türkçe’de yer alan habere göre, geçtiğimiz hafta yapılan bir dizi ankete katılan seçmenlerin yüzde 49,2’si Biden’ın cumhurbaşkanlığını onaylamazken, yüzde 44,5’i onayladı.

RealClearPolitics’teki son anketlerden beşi, ülkenin 46. cumhurbaşkanının onaylanmadığını gösterirken, üçü Biden’a yüksek destek gösterdi.

Analistler, özellikle geçen yılki seçimleri kazanmasına yardımcı olan bağımsız seçmenler arasında Biden’ın itibarındaki düşüşün hızlı olduğunu söylüyor.

Temmuz ayında, cumhurbaşkanlığında altı ayını tamamladığı zaman, Biden dokuz puanlık bir avantaja sahipti. Ancak Ağustos sonunda yapılan anketler, ABD’li seçmenlerin Biden hakkındaki görüşlerinde eşit olarak bölündüğünü gösterdi.

Donald Trump'a bir kötü haber daha Donald Trump’a bir kötü haber daha Yıllar sonra ortaya çıktı: Trump'tan Erdoğan'a tuhaf soru İlginizi çekebilir Yıllar sonra ortaya çıktı: Trump’tan Erdoğan’a tuhaf soru

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz