Deneyimli Analist Açıkladı: Altcoin Sezonu Başladı mı?

13
0

Kredibanka.net – Deneyimli Analist Açıkladı: Altcoin Sezonu Başladı mı?

Bitcoin (BTC) 58.000 dolar seviyesini aştı ve BTC’nin bu başarısı bir süredir durgun olan altcoin piyasasında yeni bir yükseliş trendi başlattı. Piyasadaki birçok kripto para biriminde ortalama %5,5 artış gözlemlenirken, kripto para uzmanlarının geçen hafta odaklandığı Polkadot (DOT) son yirmi dört saatte %18 değer kazandı.

Altcoin piyasası hareket ederken, yatırımcılar altcoinler için beklenen yeni boğa sezonunun başlayıp başlamadığını merak ediyor. Değerlendirmeleri ve analizleriyle dünya çapında yüz binlerce kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen Michael van de Poppe, son videosunda altcoin piyasası hakkında açıklamalarda bulundu. Altcoin sezonu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Poppe, önümüzdeki dönem için kısa vadede değer kazanmasını beklediği 3 altcoini açıkladı.

Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Birçok kripto uzmanı gibi Poppe de 2021 bitmeden yeni bir altcoin sezonunun başlayacağını iddia ediyor. Bir diğer deneyimli analist Elliot Wainman, bir sonraki altcoin sezonunun tarihteki en büyük sıçrama olacağı görüşünde. Benzer şekilde, Lark Davis önümüzdeki haftalarda Bitcoin rekorları kırarak yeni bir yükseliş trendi bekliyor. Davis, özellikle Amerika’nın Bitcoin madenciliğinde liderliğinin önemini vurguluyor. Madencilikte %35 ile başı çeken ABD’yi %18 ile Kazakistan izlemektedir.

Davis, Amerika’daki madencilerin Çin’dekilere göre çok daha çevre dostu enerji kaynakları kullandıklarına değindi. Enerji kaynaklarının yenilenebilir kaynaklara dönüştürülmesi Bitcoin eleştirisinin odak noktalarından birini ortadan kaldıracak. Davis’e göre, madencilikte çığır açan Teksas’taki tesisler daha fazla güneş ve rüzgar enerjisi kullanıyor. Analist, Bitcoin üzerindeki enerji baskısının kaldırılmasının piyasanın değerini artıracağına inanıyor.

Poppe, Bitcoin’in bir süre daha güçlenmeye devam edeceğini tahmin ediyor. Başarılı analist, diğer kripto para birimlerinin Kasım ayında yükselmeye başlayacağını tahmin ediyor. Son videosunda kısa vadeli hedeflerini açıklayan Hollandalı kripto para yatırımcısı, takipçileri için 3 altcoini analiz etti. Analizinde dolar yerine Bitcoin çiftini kullanan analist, şu anda bu yöntemin altcoinler için daha doğru olduğunu düşünüyor.

1. VeChain (VET) Desteğe Ulaştı

VeChain ile değerlendirmeye başlayan analist, geçen yıl VET/BTC paritesinin performansını inceledi. 0.0..10 BTC bölgesine dikkat çeken Poppe, bu bölgenin VeChain grafiğinde güçlü bir desteğe sahip olduğunun altını çiziyor. Analist, Bitcoin’in tek başına değer kazandığı veya altcoinlerin daha hızlı değer kaybettiği kısımlarda VET’in destek bulduğu noktaya yakın olduğumuzu belirtiyor. VET, önceki altcoin sezonunda Bitcoin’den yaklaşık beş kat daha iyi performans gösterdi.

VET için ilk alım bölgesini 0..011 BTC olarak belirten Poppe, 0.0..015 BTC bölgesinin de güçlü bir alım potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Ancak altcoinlere yatırım yapmaya başlamadan önce Ethereum’un Bitcoin’e karşı güçlendiğini görmenin önemli olduğunun altını çizdi.

2. Cardano (ADA) Satın Alma Bölgeleri

Cardano çizelgelerinin VET çizelgelerine benzediğini belirten analist, ADA için destek seviyelerinin oldukça belirgin olduğunu belirtiyor. Analiste göre, ADA için ilk alım bölgesi 0.0..029 BTC seviyesinde başlıyor. Poppe, bu desteğin kaybolması durumunda ikinci alım bölgesinin 0.0..019 BTC seviyesinden başlayacağını iddia ediyor. Bir önceki ayı sezonunda Bitcoin’in BTC/ADA paritesinde %65 güçlendiğine işaret eden Poppe, bu senaryonun tekrar etmesi halinde 0.0..019 BTC seviyesinin görülebileceğini belirtiyor.

3. Altcoin Analizi: Solana (SOL)

Yaz aylarında Bitcoin ve Ethereum’a karşı güç kazanan SOL, Eylül ayında başlayan değer kaybının ardından BTC’ye karşı güç kaybetmeye başladı. Özellikle BTC’nin Ekim ayının başlamasıyla birlikte değer kazanmaya başlaması ikisi arasındaki uçurumun açılmasına neden oldu. Poppe, SOL alım bölgesi için açıkça konuştu. Alım için 0.0013 BTC seviyesini gösteren analist, Solana yatırımlarını bu bölge dışında asla düşünmediğini söyledi. Analist, günlük yatırımlar için 0,0023 BTC ve 0,0019 BTC seviyelerinin de değerlendirilebileceğini belirtti.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz