• YARIM ALTIN
  1.763,00
  % 0,94
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6120
  % 1,38
 • € EURO
  11,1532
  % 1,11
 • £ POUND
  13,2209
  % 1,12
 • ¥ YUAN
  1,5022
  % 1,17
 • РУБ RUBLE
  0,1364
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  587831,126
  % 5,46
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

Çocuğu yaştaki kıza cinsel istismarda bulunup, kaçırmaya çalıştı!

Çocuğu yaştaki kıza cinsel istismarda bulunup, kaçırmaya çalıştı!

Olay, Nisan ayında Muratpaşa ilçesine bağlı Altındağ Mahallesi’nde meydana geldi. İki yıl önce Sakarya’dan ailesiyle birlikte Antalya’ya gelen SA, ailesine katkı sağlamak amacıyla MU’nun sahibi olduğu spot oyuncuda çalışmaya başladı. 15 gündür çalıştığı işyerinde cinsel istismara uğradığı ve içkisine farkında olmadan uyuşturucu koyduğu tespit edilen SA’nın şikayeti üzerine gözaltına alınan M.Ü., 9 Mayıs’ta tutuklandı. .

SA’nın ailesi, M.Ü.’den sonra adres değiştirdi. hapse girdi. İki ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan M.Ü., SA’nın yeni adresini öğrenerek yeniden rahatsız etmeye başladı. Kendisinden 30 yaş küçük kızı her fırsatta sevdiğini söyleyen M.Ü. SA’yı annesinden kaçırmaya çalıştı, bu yüzden yerel halk tarafından linç edilmek istendi. Polise teslim edilen M.Ü., serbest bırakıldı.

‘Korkudan markete bile gidemiyorum’

Lise son sınıf öğrencisi SA, korkudan evden çıkamadığını belirterek, yaşadıklarını DHA’ya anlattı. Salgın döneminde ailesine destek olmak için iş bulduğunu belirten SA, “İşletme sahibinin davranışları günden güne değişti. Bana vurmaya başladı. Beni taciz ediyordu. Çalıştığım yerde beni sürekli sıkıştırıyordu. Oturduğum masa görünmesin diye masanın önünü tahtayla kapladı. Beni tehdit ediyordu. Bu yüzden aileme bir şey söyleyemedim. Beni en son tehdit ettiğinde, anneme olanları anlattım. Kendisine 5 defa şikayette bulunduk. Ama hala peşimde. Ayrıca yeni evimizi de öğrendi. Kapıya gelir ve bir şey bırakır. Gözlerimizi boyamak için hediyeler bırakıyor. Okulumun önüne geliyor. Beni kaçırmak için bir fırsat arıyor. Korkudan markete bile gidemiyorum” dedi.

AŞK VE TEHDİT NOTLARI

Daha sonra fark ettiğini kaydeden M.Ü. İşyerinde çalışırken içkisine uyuşturucu koyan SA, “Hep başım dönüyordu. dengeleyemedim. Sonra annem bende bir sorun olduğunu anladığında, bu kişinin bana uyuşturucu içirdiğini anladık. Üst katta oturuyorduk. Odamın penceresini küçük taşlarla tıklatarak açtırdı. Sonra elindeki ilaçları odama attı. Atılan ilaçları topladım. Polise teslim ettim. Uyuşturucuların yanında beni sevdiğini ve benimle evleneceğini belirten aşk ve tehdit notları da vardı.

M.Ü. Çalışırken avret yerine dokunan SA, “Beni tahtayla kapladığı yere sıkıştırıyordu. Vücuduma dokunuyordu. Adam 47 yaşında ve nişanlı. Babamdan daha büyük. Benden 2 yaş küçük bir oğlu var. Şu anda bir nişanlısı var ve uyuşturucu vererek o kızı çıldırttı. Korkuyorum. Dışarı çıkamam” dedi.

‘BU ADAM BİZİ BIRAKMAZ’

Anne Aysun A. 3 çocuk annesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“13 ve 17 yaşlarında iki kızım ve 19 yaşında bir oğlum var. 13 yaşındaki kızım yüzde 80 zihinsel engelli. SA, pandemi döneminde çalışmak ve aile bütçesine katkıda bulunmak istediğini söyleyince oturduğumuz evin altında ikinci el eşya satan spot dükkanda çalışmaya başladı. Maaşını haftalık alacaktı ama sonra 2 hafta parasını alamayınca işi bıraktı. Kalp hastalığı ve panik atak geçiren kızımın yüzünde solgunluk, hareketlerinde tuhaflık hissettim. Kendisiyle konuştuğumda antrenman yeri sahibinin beni taciz ettiğini ve içtiği kahveye bilmeden uyuşturucu koyduğunu öğrendik. Ayrıca kızımı tacizini saklaması için tehdit etti. Onu kaçıracağını ve 18 yaşına kadar saklayacağını söyledi.

‘Ya benim olursun ya da öldürürüm’ tehdidiyle psikolojisini bozdu. Kızımın bana olayı anlattığı gün bu adam kızıma ‘İkimiz için de bir ev tuttum’ dedi. Ya 18:00’de geleceksin ya da seni nasıl alacağımı bileceğim. Bu kişi de terastan kızımın 4. kattaki odasına uyuşturucu, aşk ve tehdit içeren notlar attı. Kızım korkudan babasına neler yaşadığını anlatamadı ama adamın attığı tüm uyuşturucuları ve notları sakladı. Kızım durumu bana anlatır anlatmaz polise giderek şikayette bulundum. İki ay hapis yattıktan sonra serbest bırakıldı. Bu adamdan kurtulmak için evimizi sattık. Başka bir eve taşındık. Ama çocuklarımı takip etti ve yeni evimizi öğrendi. Çocuklarımı rahatsız etmeye devam ediyor. Nihayet geçen ayın 17’sinde kızım M.Ü ile eşimin seyyar satıcısının tezgahında dururken. Bize geldi ve kızımı kaçırmaya çalıştı. Esnaf yardımımıza koştu. Onu orada dövdüler ve polise teslim ettiler. Bu adam bizi yüzüstü bırakmıyor. Kurtulamayız. Dosyamız savcılıkta ama şu anda can güvenliğimiz yok. Lütfen bana yardım et. Bizi bundan kurtar.”

‘AİLE PSİKOLOJİMİZ KIRILMIŞ’

Genç kızın babası Mehmet A., 2 yıldır Antalya’da yaşadıklarını belirterek, “Kızımız bir komşusunun tavsiyesi ile aileye maddi katkıda bulunmak için esnafla çalışmaya başladı. Kızım bu dükkan sahibiyle 15 gün çalıştı. Kızıma cinsel istismarda bulundu ve bana uyuşturucu kullandırdı. Bu vatandaşı şikayet ettik. İki ay hapis yattı. Bu kişiyle bir daha karşılaşmamak için evimizi değiştirdik. Eşyalarımızı sattık ve başka bir mahallede bir ev aldık. Bizde o fast food ürünleri yok. Boş bir evde yaşıyoruz. Çok zor günler geçirdik. Hala yaşıyoruz. Ailemizin morali bozuk. Bu kişiden tamamen kurtulmak istiyoruz” dedi.

Mehmet A, geçtiğimiz günlerde MU’nun kızını kaçırmaya çalıştığını da sözlerine ekleyerek, “Mahalle bu adamı vurup polise teslim etti. Şu andan itibaren olayın nereye varacağını bilmiyoruz. Kızımı okulda da rahatsız ediyor. Okul polisi de bu olaya tanık oldu. Gerekli yerlere başvurduk, büyüklerimizin bize yardım etmesini istiyorum. Çocuklarımı okula gönderemiyorum. Cankurtaran yok. Çocuğuma zarar verdikten sonra müebbet hapis cezasına çarptırılırsa ne faydası olur?

SA’nın kaldığı dairenin yöneticisi SGS, 45-50 yaşındaki adamın yan komşu kızı taciz ve taciz ettiğini belirterek, “Bu kişiyi apartmandan atıp dövmeye çalıştım. ‘Sen kimsin? ‘Seni burada döverim’ diyerek beni tehdit etti. ‘Ödeyebileceksen döv’ dedim. onu aşağı ittim. İşleri kolaylaştırmak için kıza hediyeler getirir. Arabada oturuyor ve her zaman onu takip ediyor. Aile ondan daha çok korkar. Çocuklarını 15 gün okula gönderemediler. Ben bir şahidim. Güvenlik güçlerine adımı verdiler. İfade vermeye çağrıldığımda gideceğim. Benim de çocuklarım var. Onlara da zarar vermesinden korkuyorum” dedi.