Bu Teori Ethereum İçin 7.500 Dolar Seviyelerini Öngörüyor

33
0

Önde gelen altcoin Ethereum (ETH), yeni günde yatay bir grafik gösteriyor. Yeni ayın ilk gününde yakaladığı trendle 3.000 dolar seviyesini aşmayı başaran ETH, dün 3.600 dolar seviyesine yükseldi. Kripto piyasası analistlerinden Arnout Ter Schure, yeni günde paylaştığı analizinde, Ethereum’un gelecekte 7.500 dolar seviyesine yükselebileceğini belirtti.

Önde gelen altcoin Ethereum (ETH) ivmesini korumaya çalışıyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin öncülüğünde başlayan yükseliş trendinde büyük kazanç sağlayan kripto para birimlerinden biri de Ethereum oldu. 29 Eylül’de 2.700 dolardan işlem gören lider altcoin, kısa sürede 3.000 doları aşarak 3.600 dolar seviyelerine yükseldi.

İlk Hedef 4.000 Dolar Olacak

NorthPost Partners’ın kurucularından kripto para analisti Arnout Ter Schure, Ethereum (ETH) teknik analizini yeni günde okuyucularıyla paylaştı. Elliot Dalga Teorisi üzerinden önde gelen altcoin’deki son durumu inceleyen Schure, geçtiğimiz haftalarda ortaya koyduğu teknik analizin hala geçerli olduğunu ve ETH’nin bu teoriye göre 7.500 doları hedefleyebileceğini belirtti. Tecrübeli analiste göre, gelecekte 3.173 dolar seviyesini korumak bu ralli için kritik olabilir:

“Son gönderimde, Elliot Dalga Teorisine göre Ethereum’un önce geri çekileceğini, toparlanacağını ve başka bir büyük geri çekilmenin ardından 9.000 dolarlık bir ralliye hazırlanacağını belirtmiştim. Bu modelin önemli bir bölümünün gerçekleştiğini gördük. Bu analizde birkaç küçük değişiklikten sonra Ethereum, birkaç gün içinde 3.173 $ seviyesinin üzerinde kaldığı senaryoda 4.000 $ seviyesini hedefleyecektir. ETH ve Ichimoku bulutunun tüm basit hareketli ortalamalarının bunun üzerinde olduğunu lütfen unutmayın. Tüm bu parametreler bize trendin artık daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ethereum’un 7.500 dolar seviyelerini hedefleyen yeni bir ralli başlatmasını bekliyorum.”

Ethereum Bu Seviyeyi Korumalı

Yeni günde mevcut Ethereum analizini paylaşan Bob Mason, ETH’nin gelecekte 4.000 dolar seviyesini test edebileceğini de ifade etti. Bunun için daha geniş bir yatırımcı desteğine ihtiyaç olduğuna işaret eden Mason, bu seviyelere ulaşmak için 3.500 dolar seviyelerinin korunması gerektiğini vurguladı:

“Ethereum’un ilk büyük direnci 3.691 dolardan kırmak için 3.517 dolarlık destekten uzak durması gerekiyor. Bununla birlikte, Ethereum’un 3.600 $ seviyelerine geri dönmesi için daha geniş bir piyasa desteğine ihtiyacı var. 3.517 dolarlık desteğin korunmaması, 3.400 dolarlık desteği etkinleştirebilir. Geniş tabanlı bir kripto rallisi yakalanırsa, Ethereum herhangi bir geri çekilmeden önce 4.000 doları test edebilir.”

Madenciler Biriktirmeye Devam Ediyor

Ethereum’un son dönemde yakaladığı yükseliş trendi ile hem madencilikte hem de borsada önemli hareketlerin olduğu gözlemlendi. Popüler veri izleme sitesi Whale Alert dün, balinaların dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’de 2,26 milyar dolarlık ETH taşıdığını bildirdi. Bu aktivitenin ardından önde gelen altcoin 3.630 dolar seviyesine yükseldi.

Balinalardaki aktivite ile birlikte Ethereum madencileri için çok önemli veriler paylaşıldı. Zincir üstü veri analiz sitelerinden biri olan Santiment, geçtiğimiz günlerde madencilerin elindeki Ethereum miktarının rekor seviyelere ulaştığına dikkat çekti. Santiment’in kurumsal sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda madencilerin elindeki ETH miktarının 2016’dan bu yana en yüksek rakam olan 532.000 seviyesine yükseldiği belirtildi. Uzmanlar, madencilerin ETH birikimine devam etmesinin önemli ipuçları verdiğini belirtiyor. fiyat artışına. Ancak artan ETH miktarının fiyat üzerinde satış baskısı oluşturabileceği de belirtiliyor.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz