BTC ve Altcoin (ETH, XRP, ZEC, ANKR, DOT, KSM) – 14 Ekim Teknik Analizi

7
0

Kredibanka.net – BTC ve Altcoin (ETH, XRP, ZEC, ANKR, DOT, KSM) – 14 Ekim Teknik Analizi

Bitcoin (BTC) önemli bir direnci aştı. Altcoin piyasalarına bakıldığında Ethereum (ETH) fiyatının dirençten çıkma sürecinde olduğu görülüyor.

Bitcoin (BTC), 57.200 dolarlık direnç bölgesini aştı. Altcoin piyasalarına bakıldığında Ethereum (ETH) fiyatının 3.630 dolardan direnç bölgesinden, Polkadot (DOT) fiyatının ise yatay direnç seviyesinden çıkış sürecinde olduğu görülüyor. Öte yandan Ripple (XRP) ve ANKR, alçalan direnç çizgisini kırmayı başardı. Ayrıca, Zcash (ZEC) alçalan takoz oluşumundan çıktı ve Kusama (KSM) 300 dolarlık destek bölgesinden sıçradı.

Bitcoin (BTC) Direnci Kırıyor

Bitcoin (BTC) 13 Ekim’de önemli oranda değer kaybetmeye başladı. Ancak günün ilerleyen saatlerinde düşüş hareketi sona erdi ve uzun bir fitil oluştu. Bu fitil, satın alma baskısını gösterir ve amortismanın devam etmediği anlamına gelir. Ayrıca BTC’nin yön değiştirdiği ve 57.200 dolarlık direnç bölgesinden çıktığı görülüyor. Öte yandan 0.786 fib. Geri çekilme seviyesini oluşturan ve yatay bir direnç bölgesi ile kesişen 57.200 dolarlık bölge, yeni bir fiyat rekorunun kırılması için aşılması gereken son dirence karşılık geldi. Dolayısıyla direnişten çıkış önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükseliş eğilimi taşıyor. MACD ivme kazanıyor ve pozitif bölgede. Bu nedenle, kısa vadeli trend, uzun vadeli trende kıyasla daha hızlı hareket eder ve daha hızlı artar. Momentumun bir göstergesi olan RSI, bir kez daha 70 seviyesinin üzerine çıktı. Bu durumda 70 seviyesinin üzerine çıkılması, aşırı alım bölgesindeki harekete rağmen yükselişin devam ettiğini gösteriyor.

Sonuç olarak, günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, trendin yükselişte olduğunu gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Lider Altcoin Ethereum (ETH) Bir Sıçrama Yapıyor

Ethereum (ETH), Ekim ayında yükselen paralel kanaldan çıktı. Böylece altcoin, 1 Eylül’den bu yana yükselişte olduğunu ve düşüş hareketini sonlandırdığını doğruladı. Ayrıca 4 Ekim, 11 Ekim ve 13 Ekim’de kanalın direnç çizgisinden bir sıçrama meydana geldi (mavi oklar). Yani direnç çizgisi şu anda bir destek görevi görebilir.

Mevcut fiyat hareketine bakıldığında, son sıçramanın yükseliş trendinin hala devam ettiği ve ETH’nin 3.630 dolarlık direnç bölgesinden çıkma sürecinde olduğu görülüyor. Bir kırılma olması durumunda, Eylül zirvelerinin aşılmasına olanak sağlayacak keskin bir yukarı yönlü hareket bekleniyor.

Ayrıca, altı saatlik grafik ölçeğindeki RSI yakın zamanda 50 seviyesinin üzerine çıktı (yeşil ok). Daha önce de aşılmış olan 50 seviyesi ile paralel kanaldan çıkış olduğu biliniyor. Dolayısıyla RSI, yükseliş hareketinin devam edeceği senaryosunu destekliyor.

ETH Grafiği (Ticaret Görünümü)

Dalgalanma (XRP) Analizi

Ripple (XRP), 9 Ekim’de azalan direnç çizgisinden çıkarak önceki düşüş hareketinin sonunu doğruladı. Ayrıca, direnç çizgisi kırıldığı için fiyat 1,20 dolarlık direnç alanına ulaştı. Ancak direnişten kurtulma girişimi başarısız oldu ve destek bölgesine doğru bir düşüş yaşandı. Öte yandan, 1.20 dolar bölgesi, yaygın olarak direnç görevi gören 0,618 fib’dir. düzeltme seviyesi.

Ek olarak, destek bölgesine geri düşen altcoin fiyatı (yeşil daire) sonrasında bir sıçrama yapmış gibi görünüyor. Ayrıca bu destek, XRP’nin çıktığı alçalan direnç çizgisinden oluşuyor.

1.20$ bölgesinden çıkış durumunda Eylül zirvelerine ulaşması bekleniyor.

XRP Grafiği (Ticaret Görünümü)

Zcash (ZEC), Sıçrayış Yapan Başka Bir Altcoin Oldu

Zcash (ZEC) 16 Eylül’de alçalan bir kama oluşumunda hareket etmeye ve değer kaybetmeye başladı. Öte yandan, kama formasyonları genellikle yükseliş formasyonları olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, formasyondan son bir çıkış gerçekleşir.

Grafiğe bakıldığında 2 Ekim’de formasyonun çıkış yaptığı ve yükseliş trendinin devam ettiği görülüyor. Böylece altcoin 6 Ekim’de 129.6 dolardan zirve oluşturmayı başardı. Ayrıca üst seviyeye ulaştıktan sonra kısa vadeli bir düşüş yaşansa da destek bölgesinden 112 dolardan bir sıçrama yaşandı. 112 dolar bölgesinin daha önce direnç işlevi gördüğü ancak kama oluşumundan çıkışla destek görevi görmeye başladığı biliniyor. Buna ek olarak, 12 Ekim’de bir kez daha sıçramanın gerçekleştiği ve dolayısıyla desteğin test edildiği dikkat çekiyor.

En yakın direnç bölgesi 138 dolar ile 147 dolar arasında yer alıyor. Bu seviyeler sırasıyla 0,5 fib’dir. geri çekilme seviyesi ve 0.618 fib. düzeltme seviyesi.

ZEC Grafiği (Ticaret Görünümü)

ANKR Desteği Onaylandı

ANKR, 28 Mart’ta 0,216 dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı, ancak daha sonra azalan bir paralel kanal içinde hareket etmeye başladı. Öte yandan, paralel kanallar genellikle düzeltme hareketlerine sahne olur. Dolayısıyla alçalan paralel kanal içindeki aşağı yönlü hareket, düzeltmenin tamamlanması ile sona ermekte ve bunun sonucunda kanaldan çıkış gerçekleşmektedir.

ANKR’nin fiyat hareketine bakıldığında 22 Ağustos’ta kanaldan bir çıkış yaşandığı ve 0.135 dolardan bir zirve oluştuğu görülüyor. Ayrıca altcoin, zirveye ulaştıktan sonra kısa vadeli bir düşüş yaşasa da 0.078 dolar bölgesinden sıçramayı başardı. Daha önce direnç olarak hareket eden 0.078 dolarlık bölge destek olarak onaylandı.

Ayrıca 0,078 dolar bölgesi üzerindeki hareket korunduğu sürece yükseliş trendinin devam edeceği ve yeni zirvelerin oluşacağı söylenebilir.

ANKR Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Keskin Yükseliş: Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT), 19 Temmuz’da yükselen bir destek çizgisini izlemeye başladı. Ayrıca 7 Eylül, 21 Eylül ve 6 Ekim’de destek çizgisinden (yeşil ok) üç sıçrama oldu. Bu nedenle, bu sıçramalar, artış oranının hesaplanmasında rol oynayan yükselen destek çizgisinde daha fazla artışa neden oldu. Böylece altcoin, yeni bir fiyat rekoru kırılmadan önce aşılması gereken 41,35 dolarda son dirence ulaştı.

Sonuç olarak, DOT direnç bölgesinden çıkarsa rekor seviyeye ulaşabilir.

DOT Grafiği (Ticaret Görünümü)

Kusama (KSM) Fiyat Hareketi

Kusama (KSM) 27 Ağustos’ta alçalan direnç çizgisini geçti ve ardından geri döndü (yeşil ok). Ayrıca, sıçrama ile direnç çizgisi destek olarak doğrulandı ve önceki düşüş hareketi sona erdi.

Ek olarak, sıçrama devam etti ve 440 dolarlık dirence dokunuldu. Bununla birlikte, altcoin 0.618 fib’dir. Düzeltme seviyesini oluşturan 440 dolar direnç seviyesinden çıkamadı ve 300 dolar bölgesinde bir destek buldu.

Mevcut fiyat hareketine bakıldığında 300$ bölgesinden bir sıçrama olduğu ve yukarı yönlü hareketin devam ettiği görülüyor. Bu nedenle, KSM bir kez daha 440 dolarlık bölgeden çıkmayı deneyebilir.

KSM Grafiği (Ticaret Görünümü)

14 Ekim 2021 tarihli Bitcoin BeInCrypto’da yayınlandı Analizinizi okumak için lütfen buraya tıklayın.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz