BTC ve Altcoin (ETH, XRP, SXP, DCR, THETA, SC) – 6 Ekim Teknik Analizi

60
0

Bitcoin (BTC) önemli bir dirençten çıkmayı başardı. Ancak altcoin piyasalarına bakıldığında Ethereum (ETH) direncin üstesinden gelememiş görünüyor.

Bitcoin (BTC) başka bir büyük direnç seviyesini aştı ve şu anda Eylül ayının en yüksek seviyelerine doğru ilerliyor. Altcoin piyasalarına bakıldığında Ethereum (ETH) fiyatının henüz 3.600 dolar seviyesindeki direnç bölgesine ulaşmadığı görülüyor. Öte yandan, Ripple (XRP) yatay direnç bölgesinden 1,06 dolardan reddedilirken, Siacoin (SC) 0,618 fib’de. Düzeltme seviyesinde dirençten reddedildi. Ayrıca Swipe (SXP) ve Decred (DCR), 7 Eylül’de ulaşılan en düşük seviyeden sıçradı, ancak düşüş trendi devam ediyor. Alçalan kama oluşumundan kopan THETA, 6.90 dolardaki direnç alanını henüz tutmayı başaramadı.

Bitcoin (BTC) Yükselmeye Devam Ediyor

Bitcoin (BTC), 1 Ekim’de alçalan direnç çizgisinden çıktı ve ivme kazanmaya başladı. Böylece 7 Eylül’de başlayan aşağı yönlü hareket, direnişin aşılmasıyla sona erdi.

3 Ekim’de yukarı yönlü hareket ivme kazandı. Böylece BTC, 47.600 dolarlık bölgeden ve Supertrend direnç çizgisinden (kırmızı çizgi) çıkmayı başardı. Ayrıca iniş ve çıkışları temel alan Supertrend çizgisi de yükseliş trendini (yeşil daire) belirten yeşil bir renk taşımaya başladı. Dolayısıyla 20 Temmuz – 7 Eylül tarihleri ​​arasında görülen yukarı yönlü hareketten bu yana hattın ilk kez yeşile döndüğü söylenebilir.

Öte yandan 6 Ekim tarihli Bitcoin analizinde detaylandırıldığı üzere MACD ve RSI da yükseliş eğiliminde. Bu durumda 47.600 dolarlık bölgeye bir düşüş yaşansa bile aynı bölgenin destek olarak çalışması bekleniyor.

Lider Altcoin Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), BTC’nin fiyat hareketine çok benzer bir seyir izliyor. Ancak 3.600 dolardaki ana direnç bölgesinin henüz aşılmamış olması, ETH ile BTC arasındaki temel farkı ortaya koyuyor. Dolayısıyla ETH, BTC’nin gerisinde kaldı.

ETH’nin günlük grafiği ve BTC’nin günlük grafiği de benzerdir. Bununla birlikte, ETH grafiğine bakıldığında, MACD histogramı yukarı (yeşil ok) olmasına rağmen, MACD hala negatif bölgede hareket ediyor, bu da kısa vadeli trendin henüz uzun vadeli trendi geçmediği anlamına geliyor. daha hızlı yükseliyor.

Bu nedenle, 6 Ekim’deki altcoin fiyatının seyri, fiyat hareketinin geleceği için belirleyici olabilir. Günlük kapanış 3,386 $ seviyesinin altındaysa, düşüş işareti olarak bir düşüş mumu oluşabilir. Bu nedenle 5 Ekim’de başlayan yukarı yönlü hareket 6 Ekim’de sona erebilir.

Altcoin Piyasalarında Düşüş: Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 22 Temmuz’da yükselen bir paralel kanal içinde hareket etmeye başladı. Ayrıca fiyat, 1,06 dolarlık direnç alanını kısaca geçmeyi başardı. Ancak 6 Ekim’de keskin bir düşüş yaşandı ve direnişten çıkış bir sapma olarak netleşti.

Öte yandan, paralel kanallardaki fiyat hareketi genellikle düzelticidir. Kanaldan çıkış yapıldıktan sonra düzeltme tamamlanır ve trend dönüşü gerçekleşmez. Bu nedenle düzeltme sonrasında altcoin fiyatındaki düşüşün devam etmesi bekleniyor.

Decred (DCR) Fiyat İşlemi

Decred (DCR), 2 Eylül’de 186 dolarda zirve yaptıktan sonra alçalan bir direnç çizgisini takip etmeye başladı. Öte yandan, altcoin 3 Ekim’de direnç çizgisinden çıkmayı başardı. Ancak mevcut fiyat hareketine bakıldığında, düşüş trendi devam ediyor gibi görünüyor.

Bu nedenle, günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde de düşüş işaretleri var. Süper trend çizgisi (kırmızı çizgi) düşüşü gösterir. DCR’nin bu satırdan reddedildiği de dikkat çekicidir. Ayrıca, RSI 50 seviyesinin altına hareket ediyor ve MACD negatif bölgede.

Kaydırma (SXP) Sıçrayış Yapar

Swipe (SXP) 7 Eylül’de alçalan bir direnç çizgisinin ardından değer kaybetmeye başladı. Böylece 21 Eylül’de 1,95 dolar seviyesinde bir dip oluştu. Ancak altcoin dibe ulaştıktan sonra toparlandı.

Öte yandan, önceki düşüş hareketine bakıldığında, beş dalgalı bir düşüş impulsunun oluştuğu görülüyor. Bu nedenle, altcoin fiyatındaki sıçrama sadece düzelticidir.

2,95 dolar bölgesinde güçlü bir direnç var. Ayrıca bu direnç 0.382 fib’dir. Geri çekilme seviyesini oluşturur ve azalan direnç çizgisini keser. Dolayısıyla 2,95$ bölgesinde bir bekleme olmadıkça bir yükseliş trendinden bahsetmek mümkün görünmüyor.

Direnişe Dayanmaya Çalışan Bir Altcoin Daha: THETA

THETA, 3 Ekim’de alçalan kama formasyonundan çıktı ve kazanımlar kaydetmeye başladı. Böylece 7 Eylül’den itibaren gözlenen yatay trend sona erdi. Ancak altcoin henüz 6.90 dolarlık direnç bölgesinde tutunmayı başaramadı ve yukarı yönlü hareket ivme kazanmadı.

Ayrıca yükselen destek çizgisi korunduğu sürece bir yükseliş trendinden söz edilebilir.

Siacoin (SC) Yükselmeye Devam Edecek mi?

Siacoin (SC), 3 Ekim’de alçalan direnç çizgisinden çıkış yaptı. Ayrıca direncin aşılmasının ardından yukarı yönlü hareket devam etti. Böylece 6 Ekim’de 0,023 dolarda bir zirve oluştu. Ancak önemli bir değer kazanan altcoin yükselişini sürdüremedi.

Ayrıca SC’nin 0.618 fib. Geri çekilme seviyesinden reddedilmiş ve yukarı doğru uzun bir fitil oluşturmuş gibi görünüyor. Dolayısıyla bu durum, yukarı yönlü hareketin süreklilik kazanamaması nedeniyle satış baskısına işaret ediyor.

6 Ekim 2021 tarihli Bitcoin BeInCrypto’da yayınlandı Analizi okumak için lütfen tıklayınız.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz