BTC ve Altcoin (ETH, XRP, ALCX, DGB, TEL, STX) – 13 Ekim Teknik Analizi

8
0

Bitcoin (BTC) keskin bir düşüş yaşadı. Altcoin piyasalarına bakıldığında, BTC’nin düşüşüne rağmen Ethereum (ETH) fiyatının desteği koruduğu görülüyor.

Bitcoin (BTC), 57.200 dolarlık direnç bölgesinden reddedildi. Altcoin piyasalarına bakıldığında Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) fiyatının yükselen paralel kanaldan çıktığı görülüyor. Öte yandan, Alchemix (ALCX) alçalan direnç çizgisini kırmaya çalışıyor ve Digibyte (DGB) yatay destek bölgesinin üzerinde hareket ediyor. Ayrıca Telcoin (TEL) 13 Ekim’de yüzde 20 artış yaşadı. Yığınlar (STX) ise yeni bir fiyat rekoru kırmadan önce aşması gereken son direnç bölgesine tutunuyor.

Bitcoin (BTC) Direnci Aşamadı

Bitcoin (BTC) 11 Ekim’de 57.839 dolarda zirve yaptı, ancak ardından keskin bir düşüş yaşadı. Ek olarak, zirve 57.200 dolarlık direnç bölgesinde oluştu. Bu direnç bölgesi bir fibdir. Düzeltme seviyesini oluşturur ve yatay bir bölge ile kesişir. Ancak yüksek seviyenin ardından başlayan düşüş, BTC’nin 57.200 dolarlık dirençten reddedildiği ve olası bir düzeltmenin başladığı anlamına geliyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelere bakıldığında, ilk zayıflık işaretleri görülüyor. Bir momentum göstergesi olan RSI, 70 seviyesinin altına düştü. Dolayısıyla trend bu gerileme sonucunda güç kaybetmeye başladı. Ancak 50 seviyesi üzerinde hareket edildiği sürece yükseliş trendinin devam ettiği söylenebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Ethereum (ETH) Fiyat Eylemi

Ethereum (ETH), 1 Eylül’de kazanç kaydetmeye başladı. Böylece altcoin, 1 Ekim’de yükselen paralel kanaldan çıkmayı başardı. .

Ayrıca 4 Ekim ve 11 Ekim tarihlerinde yükselen paralel kanalın direnç çizgisi iki kez (yeşil oklar) doğrulandı. Dolayısıyla direnç çizgisinin şu anda destek görevi görmesi bekleniyor. Ayrıca, ETH bu çizginin üzerinde hareket ettiği sürece 3.630 dolarlık direnç bölgesinden çıkmaya çalışabilir. Bunun yanı sıra ETH’nin 8 Ekim’de 3.630 dolardan dirençten reddedildiği biliniyor.

Direnç aşılırsa yukarı doğru keskin bir hareket bekleniyor.

ETH Grafiği (Ticaret Görünümü)

Popüler Altcoin Ripple (XRP) Yükselecek mi?

Ripple (XRP), 9 Ekim’de alçalan direnç çizgisinden çıktı. Bu nedenle düşüş hareketi, direncin aşılmasıyla sona erdi.

Yükselen altcoin 1,20 dolarda bir zirve oluşturdu. Ancak, fiyat üst seviyeden çıkamadı. Zirve ise 0.618 fib’dir. düzeltme seviyesine karşılık gelir. 0,618 lif. geri çekilme seviyesi genellikle keskin düşüşlerden sonra bir direnç olarak çalışır.

Mevcut fiyat hareketine bakıldığında, XRP’nin daha önce çıkış yaptığı alçalan direnç çizgisinin ve alçalan paralel kanalın direnç çizgisinin üzerinde hareket ettiği görülüyor. Dolayısıyla her iki direnç çizgisinin de şu anda destek görevi görmesi bekleniyor. Bununla birlikte, altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler henüz yukarı yönlü bir dönüş sinyali vermiyor.

XRP Grafiği (Ticaret Görünümü)

Altcoin Piyasalarında Hızlı Düşüş: Alchemix (ALCX)

Alchemix (ALCX), 7 Ağustos’ta alçalan bir direnç çizgisinin ardından değer kaybetmeye başladı. Ayrıca, azalan direnç çizgisi kaldığı sürece düşüş trendinin devam etmesi bekleniyor.

Fiyat hareketine yakından bakıldığında, ALCX’in 13 Ekim’de direnç çizgisinden (kırmızı ok) reddedildiğini, yukarı doğru uzun bir fitil oluşturduğunu ve keskin bir şekilde düştüğünü gösteriyor. Ayrıca bu fitil, mevcut fiyatın korunamayacağını ve satış baskısının başladığını gösterir.

Altcoin fiyatındaki düşüş devam ederse en yakın destek bölgesi 307 dolarda yer alıyor. Bu destek 0,5 fib. Geri çekilme seviyesini oluşturur ve ALCX’in daha önce patlak verdiği yükselen paralel kanalın direnç çizgisi ile kesişir. Bu nedenle, 307 dolarlık bölge güçlü bir destek görevi görebilir. Ancak alçalan paralel kanaldan çıkış çok keskin bir yukarı doğru hareketle sonuçlanabilir.

ALCX Grafiği (Ticaret Görünümü)

Digibayt (DGB) Analizi

Digibyte (DGB), 9 Ekim’de alçalan bir paralel kanal içinde hareket etmeye ve düşmeye başladı. Öte yandan paralel kanalların çoğu zaman düzeltme hareketlerine sahne olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla bu, altcoin fiyatındaki artışın bitmediği ve kanaldan nihai bir çıkış olacağı anlamına geliyor. Ayrıca DGB’nin şu anda kanalın üst bölgesinde işlem görüyor olması kanaldan çıkış ihtimalini güçlendiriyor.

Bir kırılma durumunda, en yakın direnç bölgesi 0,061 dolarda bulunuyor. Bu bölge 0,5 fib’dir. Geri çekilme seviyesi oluşturduğu ve yatay bir direnç bölgesi ile kesiştiği için güçlü bir direnç oluşturuyor.

DGB Grafiği (Ticaret Görünümü)

Direnci Aşması Beklenen Başka Bir Altcoin: Telcoin (TEL)

Telcoin (TEL), 21 Mayıs’ta azalan bir direnç çizgisi boyunca değer kaybetmeye başladı. Dolayısıyla bu fiyat hareketi bir düşüş trendi gösterdi. Ancak 20 Temmuz’da bir trend dönüşü gerçekleşti.

Buna ek olarak, altcoin 13 Ekim’de büyük gövdeli yeşil bir mum oluşturdu ve alçalan direnç çizgisinden çıkma sürecinde. Bu fiyat hareketi, trendin yükselişte olduğunu gösteriyor. Ayrıca yükseliş hareketi devam ederse 0,037 dolar seviyesine kadar direnç yok.

TEL Grafiği (Ticaret Görünümü)

Yığınlar (STX) Dirençte Tutar

Yığınlar (STX) 22 Temmuz’da yükselen bir destek çizgisini takip etmeye başladı ve 29 Eylül’de destek çizgisinden sıçramayı (yeşil ok) başardı. Ayrıca, atlamadan sonra yukarı doğru hareket ivme kazandı.

Altcoin 11 Ekim’de 1,95 dolar direnç bölgesinde tutundu. Öte yandan, 1,95 dolar bölgesi 0,618 fib’de. Düzeltme seviyesini oluşturduğu için kritik bir bölge oluşturuyor ve 2.857 dolarlık rekor seviyeye ulaşmadan önceki son direnç.

Bu nedenle rekor seviyeye kadar direnç yok.

STX Grafiği (Ticaret Görünümü)

13 Ekim 2021 tarihli Bitcoin BeInCrypto’da yayınlandı Analizinizi okumak için lütfen buraya tıklayın.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz