Bitcoin’deki artış sürüyor

31
0

Kripto para piyasasındaki hareketlilik devam ediyor. Bitcoin, geçtiğimiz hafta yakaladığı ralli ile Mayıs ayından bu yana yaşadığı kaybı silerken, son yükselişte ünlü spekülatör George Soros’un bir şirketinin Bitcoin’e sahip olduğu haberi etkili oldu.

Sözcü.com.tr

Çıkış Tarihi: 08:48 – 07 Ekim 2021 Güncellendi: 08:51 – 07 Ekim 2021

Bitcoin'de yükseliş devam ediyor

Dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, milyarder George Soros’un kurduğu yatırım firmasının Bitcoin’e sahip olduğu haberinin ardından dün akşam yaklaşık yüzde 10 arttı. Yaklaşık 55 bin 500Â dolara yükseldi.

ETHERUM DA YÜKSEK

Bitcoin ile birlikte genel kripto piyasasında da bekleyiş devam ediyor. Bitcoin’e paralel olarak Ethereum son 24 saatte yüzde 1.5 değer kazandı. Eter şu anda 3.500 seviyesinin üzerinde seyrediyor.

Bitcoin, önceki gün bir ay içinde ilk kez 50 bin doların üzerinde görmüştü. Mevcut seviye, Mayıs ayından bu yana ilk kez yakalandı. Bitcoin’in tarihi rekor olan 58 bin seviyesine ulaşıp ulaşmayacağı yakından izleniyor.

SOROS KABUL

Soros Fon Yönetimi CEO’su ve baş yatırım sorumlusu Dawn Fitzpatrick, Bloomberg ile yaptığı röportajda Soros Fon Yönetimi’nin çok fazla olmasa da bir miktar madeni paraya sahip olduğunu söyledi.

Bu fiyata, Bitcoin geçen ay kaybını tamamen sildi. Geçen ay, El Salvador’un kripto para birimlerini yasal bir ödeme aracı olarak kabul etmesi biraz arttı ve ardından hem ülkedeki bazı teknik aksaklıklar hem de Çin’in kripto piyasasında. Karşı aldığı sert tedbirler nedeniyle 40 bin seviyesine kadar inmişti.

FACEBOOK’TA YAKALANDI

Bu değerle birlikte Bitcoin’in piyasa değeri yeniden 1 trilyon doları, tüm kripto varlıklarının değeri ise 2,3 trilyon doları aştı.

Şu anda piyasadaki Bitcoin varlıklarının toplam değeri Facebook’a, kripto varlıklarının toplam değeri ise Apple’a eşittir.

Dev bankadan kapsamlı kripto raporu: Görmezden gelinemeyecek kadar büyük Dev bankadan kapsamlı kripto raporu ilginizi çekebilir: Görmezden gelinemeyecek kadar büyük Servetini kripto parada kaybetti, evi darmadağın oldu İlginizi çekebilir servetini kripto parada kaybetti, evi dağıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz