Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti: Rekor Seviyeye Doğru İlerliyor

4
0

Kredibanka.net – Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti: Rekor Seviyeye Doğru İlerliyor

Bitcoin (BTC), 13 Ekim’deki sert düşüşe rağmen kısa sürede kayıplarını telafi etmeyi başardı. Bu süreçte fiyat direnç bölgesini aştı.

Bitcoin (BTC) yükselişinin zirvesine yaklaşıyor olabilir. Ancak, düzeltmeden önce tamamlanması gereken son bir yükseliş hareketi var.

Bitcoin Direnci Aşar

Bitcoin (BTC) 13 Ekim’de keskin bir düşüş yaşadı ve 54.000 dolara düştü. Ancak, fiyat hareketi kısa sürede yön değiştirdi ve aşağı doğru sarkan uzun bir fitil oluşturdu. Oluşan uzun fitil, bu seviyelerde hala önemli bir satın alma baskısı olduğunu gösteriyor.

Öte yandan BTC, fitilin ardından yükselmeye devam etti ve 57.200 dolarlık direnç bölgesinden çıktı. Ayrıca 0.786 fib. Düzeltme seviyesini oluşturan ve yatay direnç bölgesi ile kesişen 57.200 dolarlık bölge, yeni bir fiyat rekoru kırılmadan önce aşılması gereken son direnç. Ayrıca 14 Ekim’de düşüş olmazsa, Mayıs ayının başından bu yana ilk kez 57.200 dolarlık bölgenin üzerinde bir günlük kapanış gerçekleşecek.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor. Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamalara göre MACD pozitif bölgede ve artış gösteriyor. Bu nedenle, kısa vadeli trend, uzun vadeli trendden daha hızlı hareket eder.

Momentumun bir göstergesi olan RSI, bir kez daha 70 seviyesinin üzerine çıktı. 70 seviyesinin kırılması, aşırı alım bölgesinde bir hareket olduğunu gösterirken, aynı zamanda yükseliş trendinin devam ettiğine dair güçlü bir işaret.

Sonuç olarak, günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükseliş trendini sürdürüyor.

Fiyat Hareketinin Geleceği

Altı saatlik grafiğe bakıldığında, BTC yükselen paralel kanaldan çıkma sürecinde görünüyor. Ayrıca RSI’daki gizli pozitif uyumsuzluktan (sarı çizgi) sonra yukarı yönlü hareketin devam etmesi dikkat çekici. Bu nedenle, gizli pozitif sapma, trendin devam ettiğinin güçlü bir işaretine karşılık gelir ve genellikle önceki yükseliş trendinin devamı ile sonuçlanır.

Paralel kanaldan çıkış durumunda yukarı yönlü hareketin ivme kazanması bekleniyor.

Bitcoin için Dalga Sayısı Analizi

Dalga sayısı analizine göre Bitcoin, yükseliş dürtüsünün beşinci ve son dalgası içinde hareket ediyor. Bu nedenle, beşinci dalga tamamlandığında bir düzeltme başlayacak gibi görünüyor.

Yükseliş hareketinin zirvesi için olası hedefler 59.700 ila 60.000 dolar aralığında ve 63.250 ila 63.850 dolar aralığında. Bu hedefler, birinci dalga boyu (beyaz) ve birinci ve üçüncü dalga boyu (siyah) kullanılarak hesaplandı.

Uzun vadeli dalga sayısı analizine bakıldığında Bitcoin fiyatının 1-2/1-2 dalga formu içerisinde hareket ettiği görülüyor. Bu, düzeltme tamamlandıktan kısa bir süre sonra yükseliş hareketinin ivme kazanacağını gösteriyor.

13 Ekim 2021 tarihli Bitcoin BeInCrypto’da yayınlandı Analizi okumak için lütfen tıklayınız.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz