Bitcoin Rallisi Devam mı Edecek?

5
0

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün 55.000 doların altına düşerken, zincir üstü veriler madenciler hakkında dikkate değer sinyaller sunuyor. Ekim ayı ile birlikte kripto para piyasaları hareketlendi ve Bitcoin ani bir yükselişe geçti. Bitcoin, Ekim ayının başından beri yakaladığı yükselişle dün 57.800 dolar seviyesini test etti. Ancak BTC’nin pozitif seyri bozulunca bugün ani bir düşüş yaşandı. Öte yandan zincir üstü veriler, olumsuz eğilimden farklı bir duruma işaret ediyor.

Hodl Yapan Madenciler

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Twitter’da kripto para madenciliği verilerini analiz ederek önemli bir bilgi akışı sağladı. Ki Young Ju, Çin’deki madencilik yasaklarından sonra bile Bitcoin fiyatının “yükseliş tarafında” kaldığına dikkat çekti. Zincir üstü veri analiz firması CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre madenciler, satış baskısı hissetmeden Bitcoin’leri cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. CEO Young Ju, madenciliğin son zamanlarda geliştiğini ve ABD’nin hash gücünde Çin’i geride bıraktığını belirtti. Ju, “Çin’in kripto para yasağına rağmen, Çin’dekiler de dahil olmak üzere madenciler BTC’yi cüzdanlarında tutuyor” dedi. açıklamalar yaptı.

Madenciler Neden Bitcoin Tutuyor?

Arman Shirinyan, madencilerin satış baskısı hissetmemelerinin ana sebebinin genel piyasa hissiyatı ve son Bitcoin hareketlerinden kaynaklandığını belirtti. Madencilik endeksindeki ani artışlar, güçlü ve değişken Bitcoin hareketleriyle ilişkilidir. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, önde gelen kripto para madenciliği verileri negatif bir net akışa işaret ediyor. Negatif madenci net akışı, madenci (madenci) tarafından borsaya gönderilenden daha fazla kripto paranın kişisel cüzdanlarda tutulduğu anlamına gelir. Madencilerin negatif net akış davranışı, kripto para biriminin fiyat konusunda yükselişe geçtiği ve sonuç olarak satın alma baskısı hissettikleri anlamına geliyor.

Yani şu an için madenciler işlem görecek BTC fiyatını 55.000 doların biraz altında yorumlamıyor ve düne göre %3,56 değer kaybediyor. Zincir üzerindeki verilerin yorumları, madencilerin bir ralli beklentisi içinde olduğunu ortaya koyuyor. Ek olarak, zincir üzerindeki verilere göre, madencilerden gelen en son Bitcoin satışı, ani yükselişin yaşandığı Ocak 2021 boğa koşusu sırasında gözlemlendi. Satış gerçekleştikten sonra BTC fiyatı %25 oranında geri çekildi ve ancak Şubat ayında bir önceki fiyatı geri aldı. Bu bağlamda zincir üstü veriler, kripto para piyasalarının yönünü anlamak için önemli bir kaynak sağlar.

Kripto Para Piyasalarında Son Durum

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), 1 Ekim’de başlayan yükselişle 50.000 dolar kritik seviyesini aşarak 11 Ekim’de 57.900 dolara yükseldi. Bitcoin’deki bu fiyat artışının ardından 13 Ekim’de (bugün) bir düzeltme geldi ve fiyat 53.912 dolar seviyesine düştü. Ancak Bitcoin’deki bu düzeltme kısa ömürlü oldu ve saatler önce yeni bir yükseliş trendi başladı (IST-17:30). Hızla yükselmeye başlayan Bitcoin, gün içerisinde gördüğü 53.912 dolardan 56.435 dolara ulaşmayı başardı. Bu yazının yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %0,53 kayıpla 56.288 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para analisti Valdrin Tahiri 57.200 dolarlık direnç seviyesine işaret ediyor. Tahiri, bu direnç bölgesinin bir Fibonacci düzelme seviyesi oluşturduğunu ve yatay trend bölgesi ile kesiştiğini bildiriyor. Kripto analisti, BTC’nin 57.200 dolarlık dirençten reddedildiğine ve olası bir düzeltmenin başladığına dikkat çekti. RSI göstergesinin 70’in altına düştüğünü belirten BeInCrypto yazarı, trendin güç kaybettiğini ancak RSI 50’nin üzerindeki hareketlerin yükseliş trendinin devam edeceğini gösterdiğini belirtti.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz