Bembeyaz filmi Festivalde Gösterime Girdi

48
0

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği festival, film gösterimleriyle devam ediyor.

Kovid-19 önlemleri kapsamında yapılan açık hava gösterimlerinde misafirler ateşleri ölçülerek ve maske kontrolü yapılarak alana götürülüyor.

Cam Piramit’in yanına kurulan “Yıldızların Altında 1” adlı açık hava sahnesinde, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında “Beyaz Beyaz” filmi sinemaseverlerle buluştu.

Necip Çağhan Özdemir’in yazıp yönettiği filmin başrollerinde Mert Fırat, Ece Ceşmioğlu, İnanç Konukçu, Rıza Akın, Kubilay Tunçer, Esra Ergün ve Sarp Tanış yer alıyor.

Gösterime yönetmen ve oyuncular da katıldı.

Filmin konusu

Film, iyi bir oğul, iyi bir baba ve iyi bir koca gibi görünen, dindar babasıyla Amerikan Konsolosluğu’nun karşısında bir fotoğrafçılık dükkanı işleten Vural ile ev temizleyerek geçimini sağlayan Sonay’ın ilişkisini konu alıyor. ve Amerika’ya gidip yeni bir hayata başlama hayalleri. .

Necip Çağhan Özdemir, Bembayaz’ı “kendi inançları çerçevesinde büyük günahlar işleyen bireylerin nereye, kime ve hangi kavramlara sığınmaları gerektiğini incelemek” için yaptığını belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz