Belçika’da silahlı saldırgan alarmı

37
0

Belçika’nın Courtrai kentindeki kolej çevresinde silahlı bir kişinin görülmesi üzerine alarm verildi. Tedbir olarak okullar ve resmi kurumlar tecrit altına alındı.

Gönderildi: 19:33 – 07 Ekim 2021 Güncellendi: 19:52 – 07 Ekim 2021

Belçika’nın Courtrai kentindeki Vives College yakınlarında silahlı bir kişinin silahlı görülmesi üzerine alarm verildi. Özel kuvvetler tarafından okul çevresinde ve sokaklarda güvenlik önlemi alınırken, okullar ve resmi kurumlar tedbir amaçlı tecrit altına alındı. Kimliği belirlenen zanlının 18 yaşında ve akıl hastası olduğu bildirildi.

Vives Koleji Müdürü, basına zanlıyı anlattı, “Öğrencilerimizden birine okulda bir öğrenciye bir şey yapacağını söyledi. Sonra kampüsün etrafında otobüsten indi. Bu nedenle risk almak istemiyoruz” dedi.

Polisin okul çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı bildirilirken, öğrencinin daha sonra Waregem şehrinde eski bir öğretmen tarafından görüldüğü, Waregem’de yoğun güvenlik önlemleri alınarak okulların ve devlet dairelerinin tecrit edildiği bildirildi.

Söz konusu zanlı henüz bulunamazken, polisin operasyonları sürüyor. Öğrenciler ve bölge sakinleri tarafından çekilen videolar, binaların çatılarına yerleştirilen keskin nişancıları gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz