Başarılı Analist ElitTurk Bitcoin Hedefini Açıkladı

28
0

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni günde yeniden ivme kazandı. Güne 51.000 dolardan başlayan BTC, öğleden sonra biraz ivme kaybederek 50.300 dolara düştü ancak yeniden yükselmeye başladı. Önde gelen kripto para birimi bu süreçte 55.555 dolar seviyesine yükseldi. Türk kripto para piyasasının başarılı analistlerinden ElitTurk, yeni gün yaptığı paylaşımda Bitcoin için ilk hedefin 57.200 dolar olduğunu belirtti.

Bitcoin, Ekim ayının ilk gününde ivme kazanmaya devam ediyor. Yeni aya 43.000 dolar seviyesinde başlayan lider kripto para, kısa sürede 50.000 dolar seviyesine ulaştı. Yeni günde yakaladığı trendle 55.000 dolar seviyesine yükselen BTC, yeniden 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Bitcoin için hedef 57.200

Türk kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı başarılı analist ElitTurk, yeni günde kişisel sosyal medya hesabından piyasalardaki son durumu değerlendirdi. Bitcoin’in ivmesine dikkat çeken deneyimli analist, bir sonraki hedefin 57.000 doların olabileceğini belirtti. Başarılı analiste göre, BTC bu seviyeyi de kırarsa, tüm zamanların fiyat rekorunu iyileştirebilir:

“Bitcoin en büyük direncini kırdı. 65.000 dolar seviyelerinden düşen de kırılmış görünüyor. Yakından baktığımızda trend çizgisi tekrar testini de tamamlamış durumda. Şu anda ana destek 50.400 dolar ve hedef 57.200 dolar. Bunu aşarsak, 65.000 dolara gidiyor. ”

SHIB Yükselişini Sürdürebilir

ElitTurk, Bitcoin’in yanı sıra popüler altcoin projeleri Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) hakkındaki görüşlerini de paylaştı. Başarılı analist, yeni haftada büyük bir yükseliş trendi yakalayan SHIB’nin yükselmeye devam edeceğini düşündüğünü belirten başarılı analist, Dogecoin’in de yükselebileceğini ancak bunun sınırlı olabileceğini ifade etti:

“Geçtiğimiz boğa sezonunda Dogecoin’in hacmi inanılmazdı. Piyasa değeri de zirvede. Kripto para birimlerinin piyasa değeri şu anda 2,2 trilyon dolar. Bu değerin katlanarak artması için çarpılması gerekir. Şimdilik zor. DOGE yükselecek, ancak sınırlı olacak. Shiba Inu yükseliyor ve yükselmeye devam edecek. Alttan yakalamanın zevkiyle izliyoruz. Ama bir durum var. Yükseldikçe, bir enstrümana çok fazla kapılırız. Shiba Inu’nun Bitcoin ve Ethereum’un yerini alıp almayacağına dair sorular var. yapmayın arkadaşlar.”

Bitcoin 100 Bin Dolar Seviyesine Ulaşabilir

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’e yönelik beklenti, yeni ayda yakalanan yükselişle oldukça yükselmişti. Bu süreçte piyasayı yakından takip eden birçok isim BTC’nin yıl sonuna kadar büyük bir yükseliş trendi yakalayabileceğini belirtti. Örneğin DeVere Group’un kurucusu ve CEO’su ünlü yatırımcı Nigel Green, geçtiğimiz aylarda Bitcoin için belirlediği 65.000 dolarlık hedefin geride kalmış olabileceğini ve BTC’nin sonunda 100.000 dolara çıkabileceğini geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda belirtmişti. Yılın. Ünlü yatırımcı, özellikle ABD’den gelen olumlu haberlerin Bitcoin’i kurumsal yatırımcılarla ileriye taşıyabileceğine dikkat çekti;

“Dünyanın ana merkez bankası olan FED, geçen hafta çıktı ve dünyanın en büyük ekonomisi olan Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para birimlerini yasaklama niyeti olmadığını söyledi. Wall Street hissesi ve büyük ödeme şirketleri gibi kurumsal yatırımcılardan giderek artan bir ilgi var. Bitcoin fiyatının 2021 sonunda 65.000 dolara ulaşmasını, hatta bu seviyenin üzerine çıkmasını bekleyebileceğimizi belirtmiştim. Şimdi bunun çok muhafazakar olduğunu düşünüyorum. Fiyatlardaki mevcut ivme devam ederse, Bitcoin fiyatı benzeri görülmemiş 100.000 $ seviyelerine ulaşabilir.”

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz