“Balotelli’yi dünya yıldızıyken almadık”

33
0

Geçen sezon Adana Demirspor’u Süper Lig’e getiren Samet Aybaba, ligin başında aldığı kötü sonuçlar nedeniyle görevden alındı. Belhanda ve Balotelli ile arasının kötü olduğu söylenen Samet Aybaba sessizliğini bozdu.

Samet Aybaba’dan Mario Balotelli itirafı!
Aybaba Milliyet gazetesine açıklama yaptı.Bunu kendi aramızda biraz tartıştık. Sadece alışkanlıklarından dolayı diyelim. Diyelim ki hayata bakışı, yaşadığı çevre, yetişme tarzı, orada biraz sıkıntılı bir süreç geçirdi.. Futbola yansıyan çeşitli teknik direktörlerle sorunları var. Sonuçta onu İtalya 2. Ligi takımından aldık. Söylendiği gibi, bir dünya yıldızı durumunda almadık. Şimdi böyle olunca kendini başka bir yere konumlandırmaya çalışıyor ama öyle değil. Oraya çok çalışarak, işini iyi yaparak gelmeli” dedi.

Tecrübeli teknik adam, “Onunla konuştuğumda kendisine Robinho örneğini verdim” dedi ve “Sivas’ı çalıştırırken Robinho bize geldi, bir maçta 42 dakika ısındı. Robinho yeni gelmişti, o geldi. Tam hazır değildim, ikinci yarı ısınmaya gönderdim, 42 dakika ısındı sonra 88-89’da oyuna girdi.O maçta onu 2-1 yendik.Hatıra fotoğrafı var. soyunma odasındaki maçın en mutlusu Robinho oldu.Dünya yıldızı böyle olur, karakter çok önemli. Balotelli ile kişisel bir sorunum olmadı “Ben başkasının oyun karakterini eleştiririm, kişisel bir şey yapmam. oyuncunun karakteri veya kişisel kaprisleri. Zaten bu benim işim, ondan en iyi performansı nasıl alacağımı düşünüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz