• YARIM ALTIN
  1.763,00
  % 0,94
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6123
  % 1,37
 • € EURO
  11,1489
  % 1,09
 • £ POUND
  13,2224
  % 1,12
 • ¥ YUAN
  1,5029
  % 1,20
 • РУБ RUBLE
  0,1365
  % 2,00
 • BITCOIN/TL
  587831,275
  % 5,46
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

Bakan Kasapoğlu, Intercity İstanbul Park’ta incelemelerde bulundu

Bakan Kasapoğlu, Intercity İstanbul Park’ta incelemelerde bulundu

Yarından itibaren antrenman turlarıyla başlayacak olan Türkiye Grand Prix öncesi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, hazırlık çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Intercity İstanbul Park’ta kıyasıya bir mücadele yaşanacağını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Yarış öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı. Geçen yıl yaklaşık 2 milyar kişinin izlediği yarış, yarışı şuradan izleyebilecek. bu sene stantlarda 30 binin üzerinde yabancı misafirimizi İstanbul’da ağırlayacağız Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımına büyük katkı sağlayan bu dev organizasyon için çok heyecanlıyız. hikayeyi en sürükleyici ve etkileyici şekilde anlatıyor.” ifadeleri kullandı.

Bakan Kasapoğlu, büyük organizasyonlara ev sahipliği yapma misyonunun arkasında büyük bir emek ve özveri olduğunu vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımızın Formula 1 yarışının bu yıl da ülkemize getirilmesinde olağanüstü desteği var. Intercity İstanbul Park yönetiminin büyük emeği ve emeği var. önemli çalışmalar Yine farklı bakanlıklarımız var Kurumlarımızın, özel sektörümüzün çabaları var.Paydaşlar arası tam koordinasyon ve koordinasyonun en güzel örneği sunuldu.Geçen yıl en önemli ikisini organize edebilen iki ülkeden biri olduk. Dünyada otomobil yarışları etkinlikleri, Formula 1 ve Dünya Ralli Şampiyonası yarışları, geçen yıl pandemi koşullarında.Başarılı organizasyonlarımız nedeniyle FIA’dan çok olumlu geri dönüşler aldık.Bu organizasyona en iyi şekilde hazırız alt yapımız, imkanlarımız, parkurumuz, heyecanımız, tecrübemiz ve bilgimiz ile tüm organizasyonlarda olduğu gibi. dedim.

Intercity İstanbul Park’ın dünyanın en heyecan verici parkurlarından biri olduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, “Intercity İstanbul Park, yapısı ve tasarımıyla dünyadaki rakiplerin en gözde üç parkurundan biri. Bu durum da yansıtılıyor. İstanbul Park’taki yarışlar daha heyecanlı. Saat yönünün tersine tasarımı ve ünlü 8. virajıyla Formula 1 pilotları her zaman olduğu gibi Intercity İstanbul Park’ta unutulmaz bir hafta sonu geçirecek. Kupa için parkurda yarışacak tüm sporculara kazasız ve sorunsuz bir yarış diliyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Ak: “Dünyanın her yerinden insanların gözü İstanbul’da olacak”

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Formula 1 Rolex Türkiye Grand Prix 2021’in Türkiye’de ve dünyada büyük heyecan yarattığını söyledi.

Böylesine önemli bir organizasyonu ülkemize kazandırdığımız için çok mutluyuz” dedi. Ak, “Geçen yıl böylesine büyük ve güzel bir etkinliğe tüm ülke olarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyduk. Ülkemizin tanıtımı ve prestiji için bulunmaz bir fırsat olan bu etkinlik ile yurt dışından da önemli miktarda katkı sağlayacağız. Cumhurbaşkanlığı himayesi ve yönetimi altında yürüttüğümüz bu dev organizasyonu, ilgili kamu kurumlarımızın da desteğiyle başarıyla tamamlayacağımıza inanıyorum. yarışlardan birine ev sahipliği yapacağımız Formula 1 Türkiye Grand Prix’si için avans.