Atölye ASUS’un “Metaverse” yarışması sonuçlandı

35
0

ASUS’un Atelier ASUS’unda yaratıcı profesyonelleri, sanatçıları ve öğrencileri bir araya getirmek ve genç yetenekleri desteklemek için hayata geçirilen “Metaverse” konsept tasarımı M yarışmasının kazananları belli oldu. Kısa sürede rekor bir katılımın olduğu yarışmada, animasyon kategorisinde “Dilemma”, illüstrasyon kategorisinde “Doğum Günü Partisi” ve çizgi film kategorisinde “Gen Alpha” adlı projeler birinci seçildi. . Halk oylamasından tam not alarak beğenilerini kazanarak birinciliği paylaştılar.

ASUS’un yaratıcı genç yetenekleri desteklemek için hayata geçirdiği ASUS Workshop platformunun “Metaverse” konseptiyle yeni dönem yarışması sona erdi. Atölye etkinliğine alanında profesyonellerden oluşan bir jüri ile katılan yaratıcı içerik üreticileri, Atelier ASUS vesilesiyle kendilerini en yaratıcı şekilde ifade etme ve profesyonel isimlerle rekabet etme fırsatı buldu. Onlar da katılma fırsatı buldular.

Kısa sürede 800 başvuru aldı

Yoğun ilgi gören yarışmaya kısa sürede 800 kişi başvurdu. Yarışmada animasyon, illüstrasyon ve karikatür kategorilerinde toplam 28 proje ilk elemeyi geçerek halk oylamasına ve jüri değerlendirmesine katılmaya hak kazandı. “Metaverse” yarışmasına katılan eserler; Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan, İllüstratör & Karikatürist Tarık Tolunay, İllüstrasyon Sanatçısı Selin Çınar, İllüstrasyon ve Animasyon Sanatçısı Meltem Şahin ve Karikatürist Bülent ost

Kazananlar: “Dilemma”, “Doğum Günü Partisi” ve “Gen Alpha”

İllüstrasyon kategorisinde en yaratıcı eser İrem Fikir’in “Doğum Günü Partisi” olurken, en beğenilen animasyon çalışması Ahmet Cenk Demir’in “İkilem” oldu. Yeni eklenen çizgi film kategorisinde Nejat Coşkun’un “Gen Alfa” adlı çalışması rakiplerini geride bıraktı. Kategori birincisi, ilgili temaları en yaratıcı şekilde aktaran ASUS Zenbook 13 UX325 OLED, ikincilik Vatan Bilgisayar mağazalarında geçerli 2.000 TL değerinde hediye çeki, üçüncülük ise Prof. Dr. Online eğitim aldılar. Nazlı Eda Noyan ile dijital sanatta portföy değerlendirme ve kariyer planlaması üzerine.

“Teknoloji Metaverse’i kaçınılmaz kılıyor”

Metaverse temasına büyük ilgi olduğunu belirten ASUS Türkiye Sistem İş Birimi Ülke Müdürü Zge Kısaç Güler, “Gelişen teknoloji ile Metaverse’e geçmek daha mümkün ve gerçek. Bu tema ile ASUS olarak bizler teknoloji uzmanıyız ve yarattığımız kusursuz taşınabilir çözümlerin Metaverse’e geçiş için doğru donanım olduğunu biliyoruz. altını çizmek istedik. Konsept dünyada ve ülkemizde yeni trend olsa da bu trendi belirleyen marka olmak her zaman olmazsa olmazımızdır. Metaverse’e sahip olmaktan ve dijital sanatçılar için markalı Metaverse içeriği üretmekten çok mutluyuz. Genellikle artırılmış gerçeklik teknolojisi ve Metaverse ile ilişkilendirilse de web boyutu da vardır. İnternetin gelişimini web 1.0 ve web 2.0 gibi süreçlerde gördük. Blockchain teknolojisindeki gelişmeler, teknoloji donanımları ve internetin evrimi ile birlikte web 3.0 için hazırlıklar yapılmaktadır. Web 3.0’ın getireceği yeniliklerle kendimizi Metaverse’de bulacağız. Teknoloji ile iç içe olan hayatlarımız Metaverse’i kaçınılmaz kılıyor” dedi.

“Yaratıcı endüstrinin tamamını kucaklıyoruz”

Özge Kılıç Güler, “Atliye ASUS, Türkiye’deki yaratıcıları bir araya getiriyor, içerik üretiyor ve teknoloji ile sanatın kesiştiği noktada sınır tanımıyor. çalışan bir platform. İlk yarışmamız görsel ve işitsel sanatlardan oluşuyor; grafik tasarımcı, endüstri tasarımcısı, mimar, yönetmen, reklamcı, web tasarımcısı, moda tasarımcısı, video-animasyon yapımcısı, öğrenci, amatör, profesyonel herkese açık olsun. Bu misyon çerçevesinde ikinci dönem başında animasyon ve illüstrasyon kategorilerine ek olarak çok değerli bir format olan çizgi filme de yer vermek istedik. Çünkü tüm yaratıcı endüstriyi kucaklamak istiyoruz” dedi.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz