• YARIM ALTIN
  1.750,00
  % 0,72
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5266
  % 0,47
 • € EURO
  11,1428
  % 0,96
 • £ POUND
  13,1606
  % 0,63
 • ¥ YUAN
  1,4917
  % 0,43
 • РУБ RUBLE
  0,1358
  % 1,52
 • BITCOIN/TL
  585331,202
  % 4,34
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

Ankara Kent Konseyi’nden binlerce öğrenciye sıcak karşılama

Ankara Kent Konseyi’nden binlerce öğrenciye sıcak karşılama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın üniversite adaylarına “Ankara’da üniversite okunur” çağrısı üzerine harekete geçen BUGSAŞ ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Meclisi, AŞTİ’de dayanışma standı kurdu. AKK Gençlik Merkezi üyeleri, 27 Eylül – 6 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında binlerce yeni öğrenciyi başkentte ağırlayarak, onların şehre daha hızlı uyum sağlamalarına yardımcı oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Ankara’ya ilk kez gelen öğrencileri AŞTİ’de karşıladı.

27 Eylül – 6 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında BUGSAŞ ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin AŞTİ’de kurduğu dayanışma standında ağırlanan binlerce öğrenci, şehir ve okudukları üniversitelere ulaşım hakkında detaylı bilgi aldı.

SERMAYEYİ EŞLERİNDEN DUYUYORLAR

AKK Gençlik Meclisi üyeleri de Başkent’e üniversitede okumak için gelen öğrencilerin barınma ihtiyaçları başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetleri öğrencilere tanıttı ve öğrencilerin Başkent’e daha hızlı uyum sağlamasına yardımcı oldu.

“Başkentte Gençlik” sloganıyla Ankara’ya yeni gelen öğrencilerin aktif katılımını desteklemeyi hedefleyen AKK Gençlik Meclisi üyelerinin stantlarında katılımcı demokrasi ve sağduyu vurgusu öne çıktı. 10 gün boyunca 3 vardiya halinde stantta çalışan Gençlik Meclisi üyeleri, yaklaşık 700 öğrenciyi Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerine yönlendirerek konut sorununu çözmeye çalıştı.

“MANSUR YAVAŞ SAYESİNDE SERMAYEDE HİÇ BİR ÖĞRENCİ KAYBOLMADI”
Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz da dayanışma standını ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgilendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın üniversite öğrencileri için başlattığı kampanya ile Büyükşehir Belediyesi’nin ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına dikkat çeken Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘Ankara’daki Üniversiteler’ okuma çağrısına kulak veren hiçbir öğrenci başıboş bırakılmadı. Ankara’yı seçen her genç, Başkent’te yaratılan barış ve bereket atmosferine kucak açtı. Sadece geleceğin mimarları değil, bugünün paydaşları olarak gördüğümüz gençlerimiz için vasiyetname hazırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç. BUGSAŞ’a ev sahipliği ve desteklerinden dolayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne, Emlak ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne teşekkür ederim. Ankara Kent Konseyi adına, Kamulaştırma Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerine büyük fedakarlık ve özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

AKK Gençlik Meclisi Sözcüsü Halil Ecer, yüksek kira ve yurt ücretlerinin gençlerin eğitim hakkına erişimini engellediğini belirterek, “Gençlerin başından beri hep yanında olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz. eğitim hakkının önündeki engeli aşmanın ilk günü. AKK Gençlik Meclisi olarak şehirde yaşayan her gencin sorumluluğunu taşıyoruz ve dayanışma ağlarını geliştirmeye devam edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı